Росія з 80 одиниць може використовувати всього 10-11 кораблів у бойових діях проти України, — Плетенчук про успіхи ВМС ЗСУ

Дмитро Плетенчук. Скріншот: uatv.ua

Задіюються різні сили і роди військ, що входять до складу Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ), щоб пояснити росіянам, що захопити Україну їм не вдасться. У центральній частині Чорного моря російські окупанти не почуваються в безпеці завдяки діям українських захисників. Про це сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.

“Фактор безпеки, який зокрема гарантують Військово-морські сили, є також фактором збереження національної ідентичності. Тому що доля підкорених народів, особливо якщо йдеться про Російську Федерацію, якій не позаздриш. Їх завжди імперія першими кидає в жорна своїх збройних конфліктів”, — сказав він.

За словами речника, берегові артилеристи змогли пояснити російським окупантам у Чорному морі, що ближче, ніж на 100 морських миль, підійти до берега України у них не вийде.

“Росіяни зрозуміли не з першого разу. Лише після того, як слідом за “Москвою” вирушив “Василь Бех”, транспортне судно, що перевозило на острів Зміїний (тоді окупований росіянами) техніку та особовий склад. Після цього вони почали здогадуватися, що краще цим не займатися біля наших берегів. І зараз наші ракетники контролюють вогнем цю частину Чорного моря, до якої входять також і острів Зміїний, і так звані “вишки Бойка”. Це і морська авіація, яка не тільки може вести розвідку, але й завдавати відповідне вогневе ураження. Це і річкова флотилія, яка була створена теж під час повномасштабного вторгнення, і зараз активно бере участь у діях на лівому березі Дніпра на Херсонщині”, — розповів Плетенчук.

Також, додав він, задіяні військові моряки, і морська піхота, яка входить до складу ВМС, і зараз б’ється на лівому березі з російськими окупантами.

“І насправді таких служб багато. Це й сапери, й інженери, й ті ж самі дрони, які створені як окремий підрозділ, окрема бригада, до якої входять надводні та підводні дрони, які теж можуть вести і розвідку, і розмінування, і завдавати вогневе ураження. Тому складових і справді дуже багато”, — каже Плетенчук.

Він уточнив, що захист акваторій українських морів — це питання не тільки ВМС. Задіяно багато складових Сил оборони та безпеки України. Це і Головне управління розвідки, і Служба безпеки України, й інші підрозділи.

“Само собою, що у зв’язку з цим розширюється географія бойових дій. Періодично щось вибухає в Криму, інколи це безпосередньо ми виконуємо завдання, інколи і в більшості випадків такі операції проводяться за нашою участю, тому що це наша зона відповідальності. Це і прецеденти, які відбувалися ще в Азовському морі. Першу “Акулу” росіяни втратили ще 2022 року, вона підірвалася на нашій міні, яку вчасно змогли поставити. Керченський міст точно так само на собі відчув усю нашу “любов”. І деякі інциденти траплялися навіть уже ближче до східної частини Чорного моря”, — сказав речник ВМС ЗСУ.

Він зазначив, що якщо зараз у північно-західній частині Чорного моря (тобто ближче до берегів України), де проходить “зерновий коридор”, поява російських кораблів фактично вже неможлива, то вони вже так само неохоче з’являються і в південно-західній частині, де вони раніше могли собі дозволити зупиняти, наприклад, турецький суховантаж.

“Протягом останніх пів року, два рази вони туди ходили зустрічати свої конвої “Рособоронлогистики” з Сирії, яка туди, найімовірніше, привозить зброю, а туди відправляє особовий склад вбивати громадян ще й Сирії. Точно так само в центральній частині Чорного моря вони вже не почуваються в безпеці. І в результаті вони були змушені розосередити корабельний склад, перевезти його до своїх офіційно визнаних берегів — Новоросійськ, Туапсе. І так, зараз всерйоз розглядається питання про тимчасову дислокацію їх і на території тимчасово окупованої Абхазії. Там вони теж можуть їх розмістити, щоб зберегти максимально насамперед носії крилатих ракет, які фактично зараз є єдиними бойовими платформами, які росіяни ще в змозі застосовувати з Чорноморського флоту у війні проти України”, — поінформував Плетенчук.

Речник ВМС ЗСУ повідомив, що з корабельного складу, який налічував загалом до 80 одиниць, зараз Росія фактично може використовувати всього 10-11 кораблів надводних і підводних для того, щоб безпосередньо вони брали участь у бойових діях. Участь інших кораблів зараз за фактом неможлива.

Читайте також: У майбутньому ми не бачимо присутності ЧФ РФ в акваторії Чорного та Азовського морів, така в нас мета, — спікер ВМС ЗСУ

Нагадаємо, як повідомив у своєму Telegram-каналі міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, за рік існування української армії морських дронів було атаковано вісім суден Чорноморського флоту РФ. Частина ЧФ РФ пішла на дно. Українські дрони уразили судна різної модифікації. Це — “Адмірал Макаров”, “Іван Голубець”, “Іван Хурс”, “Сергій Котов”, “Нафтовий маяк”, а також “Акула” та “Серна”. В уряді України стверджують, що армія морських дронів удосконалюється та модифікується з кожним днем.

Прямий ефір