Щойно країни Євросоюзу зрозуміють, як відійти від залежності від російського ядерного палива, почнуть активно запроваджувати серйозні санкції проти “Росатома”. Таку думку сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила аналітикиня Київської школи економіки Юлія Павицька.
“Росія вже є однією з найбільш санкціонованих країн, на яку накладено дуже різноманітні обмеження — від торговельних до індивідуальних якихось точкових рішень. І, відповідно, цей весь перелік обмежень і санкцій, його виконання потрібно якісно відстежувати. І, відповідно, всі наступні пакети цього року, які будуть ухвалюватися, частина їх буде справді націлена на посилення якраз діючих механізмів і запобігання обходу Росією санкцій. Тому що якраз із цієї великої кількості санкційних режимів і обмежень, які накладено на Росію, країнам санкційної коаліції, досить складно їх відстежувати”, — сказала Павицька.
Вона зазначила, що проблематично йде процес саме узгодження санкцій, які стосуються російської атомної енергетики.
“Але не варто розчаровуватися, що українська сторона не дотисне ці санкції, оскільки там першопрохідцями стала Британія. Вони вже запровадили санкції щодо низки чиновників топменеджменту “Росатома” і також щодо кількох чиновників із компаній, які перебувають у підпорядкуванні “Росатома”. Тому цей процес складний. Але, як ми пам’ятаємо, що і санкції на енергетику також не одномоментно запровадилися, на жаль, тому що якраз була велика залежність. Щойно країни ЄС, зокрема, зрозуміють, що їм робити і як саме їм заміщати залежність від російського ядерного палива, відповідно, більш активно йтимуть санкції проти “Росатома”, — сказала експертка.
Павицька нагадала, що активна дискусія точиться і з приводу запровадження санкцій щодо російських алмазів.
“Ми не можемо гарантувати, що прямо в наступних пакетах справді буде одне і друге вже враховано. Але нам варто очікувати просування в цих санкціях, а також якраз додаткові санкції і юридичну основу, щоб запобігти можливості Росії обходити санкції”, — сказала вона.
Читайте також: Всі санкції проти “Росатома” об’єктивно запровадити неможливо — експерт пояснив причини