Росія виявилася відрізаною від світу, але чи можлива повна ізоляція — аналіз (ВІДЕО)

У Москві. Фото: headtopics.com

На момент російського вторгнення в Україну Росія щорічно постачала до ЄС близько 40% газу, що видобувається, чверть нафти і майже половину всього вугілля. Але як санкції за розв’язану війну до кінця року буде заборонено більшу частину російського імпорту енергоресурсів до Європи. Підкріплює ефект і комплекс інших обмежень, передає FREEДОМ.

Росія виявилася відрізаною від світу, незважаючи на заяви Володимира Путіна, що це неможливо. Про це заявив речник державного департаменту США Нед Прайс. Росія загрузла в економічній, фінансовій, політичній та дипломатичній ізоляції і керівництво країни про такі наслідки попереджали.

“Росію було ізольовано від решти світу саме через рішення, які ухвалив Путін, зокрема через рішення вести цю невиправдану, незаконну, жорстоку війну проти народу України”, — заявив Прайс.

Цивілізований світ має моральне зобов’язання перед демократією та правами людини — максимально жорстко ізолювати Російську Федерацію, вважає колишній посол США в Росії. За словами дипломата, ізоляція допомагає Україні більше, ніж заклики до відносин з Росією.

Путін розглядає НАТО та США як головну загрозу своїй владі і хоче підірвати демократію в Європі заради стабільності власного правління. Тому ізоляція Москви — гарантії безпеки для існування всієї Європи, заявив депутат Європарламенту Радан Канєв.

У світі, безперечно, залишилося чимало тих, хто проти жорсткої ізоляції Росії. Наприклад, 9 країн великої двадцятки відмовилися підтримати антиросійські санкції, пише Блумберг. Окрім банальної залежності від енергоресурсів низки країн, постає питання й політичної волі.

Поки що Європа віддає перевагу енергонезалежності. 12 країн ЄС станом на червень відмовилися від російського газу повністю. Посол Німеччини в Україні — Анка Фельдгузен заявила, що ФРН вже теж готові до припинення постачання російського газу. А німці, за її словами, заради позбавлення залежності від Москви навіть стали заощаджувати.

Майже повна ізоляція Росії зараз може забезпечити статус країни-спонсора тероризму, про що неодноразово просила Україна. Адже тоді будь-яка торгівля та взаємодія з Росією будуть розцінені як фінансування чи підтримка тероризму. В адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що до ухвалення такого рішення поки що не готові, на їхню думку, це може послабити гуманітарну підтримку України. У Сенаті США тим часом подали законопроєкт про визнання Росії країною-спонсором тероризму.

Прямий ефір