Росія вимушено втрачає контроль над Вірменією — розбір експерта

Прапор Вірменії. Фото: gettyimages.com

Російська Федерація вже не може економічно підтримувати своїх сателітів, тому її місце посідають інші гравці, зокрема це стосується й заступництва над Вірменією. Про це сьогодні, 7 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла завідувачка кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету ім. І. Мечникова Ольга Брусиловська.

Вона зазначила, що протягом останніх 30 років Вірменія була найлояльнішим до Кремля союзником, що зрозуміло з геополітичного погляду.

“Вірменії, загалом-то, дійсно складно було знайти якогось альтернативного “великого брата”, який взяв би її під своє крило… Інша річ, що зараз Росія, по-перше, економічно не може підтримувати своїх сателітів, як це було раніше, на піку, скажімо так, отримання нових золотовалютних запасів завдяки продажу енергоносіїв. Енергоносії — це одна причина, економічне ослаблення Росії. Друга причина — це те, що Росія дуже щільно загрузла в Україні, і Путін не може собі дозволити відійти назад. Тобто він змушений продовжувати цю війну, яка розгортається абсолютно не за російським сценарієм. І те, що Росія двома руками й ногами, вона загрузла в Україні, послаблює її на всіх інших фронтах”, — сказала Брусиловська.

На цьому тлі скрізь, де раніше РФ почувалася впевнено, її місце займатимуть інші гравці. Так, Вірменія почала шукати нового покровителя, який не дозволяв би Азербайджану надто наполегливо проявляти свої наміри щодо територій, які є спірними між двома країнами.

“І в цьому випадку Сполучені Штати — знову-таки абсолютно логічний вибір. Вони занадто далеко, вони, загалом-то, не зацікавлені, у них немає національних інтересів у Вірменії, і вони можуть проявляти певну об’єктивність, яку, скажімо прямо, важко проявляти тій самій Туреччині, основному потужному регіональному гравцеві на цій арені”, — сказала Брусиловська.

Вона наголосила, що Росія сама втрачає вплив на Вірменію, і це — не бажання, а вимушений захід.

“Вони відмовляються від активності в тих регіонах, де у них немає особливих інтересів. Вірменія — це такий приклад”, — сказала Брусиловська, додавши, що РФ зараз вигідніше взагалі ніяк не реагувати на заяви Вірменії, щоб це питання не обговорювали й воно зникло з інформаційного простору.

Читайте також: Вірменія, Казахстан і навіть Куба: Кремль шукає “добровольців” для участі у війні проти України (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше пресслужба Міноборони Вірменії повідомила, що в країні з 11 до 20 вересня, в рамках підготовки до участі в міжнародних миротворчих місіях, пройдуть спільні з американцями військові навчання Eagle Partner-2023.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв’ю La Repubblica заявив, що залежність країни у сфері безпеки від одного центру, яким була Росія, виявилася стратегічною помилкою.

Прямий ефір