Українських військовополонених змушують себе обмовляти на камеру, а потім проводять над ними показові суди, використовуючи українців як інструмент власної пропаганди. Про це сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко.
Він повідомив, що в матеріалах справи українського правозахисника і військовослужбовця Максима Буткевича, якого окупанти взяли в полон, а потім над ним влаштували суд, є відеоряд його “допиту” слідчим.
“Максим на камеру “зізнається” у скоєнні злочину, здійснюючи фактично самообмову. Чому це так? Це вже друге питання. Це треба розслідувати. Але це самообмови відбувається, і це фігурує як підстава для того, щоб суд уже далі розглядав і визнавав вчинення цього злочину”, — сказав Павліченко.
Правозахисник зазначив, що Буткевич не міг скоїти той злочин, у якому його звинувачували, оскільки 4 червня, у день, коли нібито було вбито двох цивільних у Сєвєродонецьку Луганської області, Буткевич був у Києві.
“Він командир взводу, і він не гранатометник взагалі. Тобто навіть за функціоналом він не повинен займатися такими речами”, — звернув він увагу.
Павліченко наголосив: фабула злочину Максима Буткевича та інших військовополонених, яких звинувачують російські суди, — надумана.
“Це фактично використання українських військовополонених, як інформаційного інструменту для створення пропагандистської картинки. Росія створює свою реальність, вигадану реальність”, — заявив правозахисник.
За його словами, з таких “засуджених” Кремль робить опудало, яке потім показує в російському просторі.
“І це теж одна з проблем, тому що складніше буде обміняти Максима. А ми говоримо про те, що він зараз, перш за все, — військовополонений, він не кримінальний злочинець і не має жодного відношення до тих злочинів, які заявлені щодо нього, які він наче вчинив. Потрібно зараз працювати над тим, щоб рятувати тих, хто був засуджений у цих процесах, несправедливо засуджений, тому що самі по собі ці суди — нікчемні”, — акцентував Павліченко.
Читайте також: Судилище над Буткевичем: про алібі правозахисника розповів головний редактор видання “Ґрати”