Понад 10 тисяч північнокорейських солдатів прибули на територію Росії для участі у війні проти України. Водночас значна їх кількість перебуває в прифронтових районах, зокрема в Курській області. Про це повідомили в Міністерстві оборони Південної Кореї. За даними української розвідки, разом із солдатами прибули 500 офіцерів і три генерали, навчання військових відбувається на п’яти військових базах, інформує FREEДОМ.
Новообраний президент США Дональд Трамп уже обговорює участь північнокорейських військ у війні проти України на боці Росії. У телефонній розмові з президентом Республіки Корея сторони “висловили стурбованість питаннями безпеки та ситуацією в Україні”. Про це повідомляє інформаційне агентство Yonhap.
“Вони обговорили ситуацію в Північній Кореї, включно з останніми ядерними розробками, запуском ракет і розміщенням військ у Росії, і висловили свою стурбованість цими питаннями безпеки та терміновістю ситуації в Україні”, — розповів перший заступник радника президента Південної Кореї з національної безпеки Кім Те Хе.
Про перші бойові зіткнення Збройних сил України (ЗСУ) і військ КНДР у Курській області раніше заявляли міністр оборони України Рустем Умєров, а також деякі політики зі США та інших країн.
Північнокорейські військові дуже слабкі фізично через недоїдання, все спорядження їм видає російське командування. За солдатами пильно стежать, щоб ті не дезертували. Для росіян головна мета — використовувати війська КНДР як “живий щит”, кажуть експерти.
“Вони ставлять їх у другий ешелон оборони, у такий спосіб звільняючи в моменті певну кількість російських солдатів, з яких роблять штурмові групи та направляють на пріоритетний напрямок”, — зазначив командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” Юрій Федоренко.
Військових КНДР будуть поступово вводити в бої в межах навчання реальної війни, щоб потім саме північнокорейські військові могли замінити росіян на певних напрямках. Основне їхнє завдання — брати участь у так званому російському наступі на Суджу.
“Зараз північнокорейські солдати розподіляються між російськими підрозділами. Вони перебувають у російській формі безпосередньо з російською зброєю в різних підрозділах на Суджанському напрямку. І російські офіцери вчать КНДРівських офіцерів і військових у режимі реальної війни на бойових позиціях воювати”, — поінформував керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко.
Понад 75% території, контрольованої ЗСУ від початку операції в Курській області, все ще залишається під їхнім контролем, включно з важливими логістичними об’єктами. Російська армія зазнала значних втрат за час Курської операції, що продовжує сковувати її ресурси в регіоні.
Військові експерти вважають, що чутки про вихід ЗСУ з Курської області неправдиві та необґрунтовані. Плани українського Генерального штабу щодо продовження або завершення операції залишаються невідомими, але поточна ситуація не вимагає негайного виходу української армії.
“Чи розглядається такий варіант у Генеральному штабі ЗСУ? Більш ніж упевнений, що так, тому що розглядаються всі сценарії. Причому цей був серед тих, що лежали на столі ще в серпні. Це нормально, це частина планування будь-якої операції: розуміти не тільки те, як заходити, але і як виходити із зони оперування”, — наголошує військовий експерт Олександр Коваленко.
Рішення залучити війська Північної Кореї у війну проти України зіграє проти Путіна, впевнені аналітики. Ці солдати суттєво на ситуацію на фронті не вплинуть, водночас із цим у Південної Кореї з’являється привід повноцінно почати допомагати Україні. У Сеулі вже думають про посилення допомоги Києву, повідомляють в Інституті вивчення війни (ISW).
Читайте також: Солдати “вроздріб” із різних куточків світу: з кого збивають путінську армію