РФ використовує майданчики ООН для того, щоб показати, що їхній голос важливий і вони зберігають політичне лідерство, називаючи себе спадкоємцями СРСР, однак це далеко не так. З часів Радянського Союзу геополітична карта змінилася в цілому. Про це сьогодні, 11 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила політтехнологиня Катерина Одарченко, коментуючи бажання Росії посісти місце в Раді ООН з прав людини.
За її словами, Росія для внутрішнього виборця пояснює, що міць РФ така сама, як геополітична міць Радянського Союзу.
“Безумовно, це не так. Економіка змінилася. Геополітична карта змінилася в цілому. Якщо подивитися на економіку Росії, то просто смішно порівнювати її з економікою Німеччини або економікою Канади, або Нідерландів з боку розвитку”, — звернула увагу Одарченко.
Вона пояснила, що Росія бореться за місця в ООН, щоб маніпулювати ситуацією і займатися пропагандою.
“Чому низка країн за це голосують? ООН — це загалом орган, як і будь-який інший орган — демократичний. Тут є багато аргументів, які для кожної держави окремі. І не забуваймо, що Росія терорист не тільки тому, що вона вбиває українських дітей і дітей в Африці, а й тому, що вона шантажує інші держави, припустімо, питанням постачання енергоресурсів, питанням постачання продовольства, дестабілізації через активність тієї ж групи “Вагнер”, — пояснила вона.
Читайте також: Росія не змогла повернутися до Ради ООН з прав людини, хоча шанси були — розбір Павличенка
Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН не підтримала обрання Росії членом Ради з прав людини, попри масштабну кампанію Кремля.