Росія використовує авіацію для мінування “зернового коридору” в Чорному морі — подробиці

Дмитро Плетенчук. Скріншот: uatv.ua

Українські сили змогли витіснити російських окупантів із суші та фактично з акваторії Чорного моря біля території України, однак армія РФ використовує авіацію для мінування шляху “зернового коридору”. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

“Насамперед росіяни використовують цю свою присутність для того, щоб із літаків дистанційно здійснювати спроби мінування шляху “зернового коридору”. Спроби, скажімо так, не завжди вдалі, але, з усім тим, два кейси підтверджених було, на жаль. Ці судна пошкоджені, вони пішли своїм ходом”, — повідомив Плетенчук.

Він додав, що в цій ситуації Військово-морські сили України розраховують на допомогу Повітряних сил України та протиповітряну оборону.

Читайте також: Як Україні убезпечити новий морський коридор — думка Риженка

Нагадаємо, у жовтні недалеко від Румунії на морській міні підірвався турецький суховантаж Kafkametler. Попри пошкодження, судно продовжило рух.

У листопаді на морській міні підірвалося судно із зерном Georgia S під прапором Ліберії, яке вийшло з порту “Південний”.

Прямий ефір