Російська Федерація сьогодні, 16 червня, обстріляла Київ, використовуючи ракети “Калібр” і “Кинджал”. Це дивний синтез для використання, тому що ці ракети несумісні для одночасного використання, і це був, найімовірніше, якийсь експеримент. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Експерт зазначив, що в денний час доби дуже давно Росією не використовувалися “Калібри” та “Кинджали”.
“Використання “Калібрів” у денний час доби — це не властивий їм час. Тому що крилаті ракети Х-101 і Х-555 та крилаті ракети “Калібр” вони використовуються саме вночі. Це підвищує ймовірність прориву ними протиповітряної оборони (ППО), тому що вони дозвукові, їхня швидкість — до тисячі кілометрів на годину. Коли робиться вдень пуск “Калібрів” з Чорного моря і вони летять у напрямку в центр України або в північні райони, то через їхню швидкість і дальність польоту найбільша ймовірність того, що вони будуть збиті ешелонованою ППО. Дивно, що було обрано саме денний час доби”, — розповів він.
Також дивним є й факт одночасного використання ракет “Калібр” і “Кинджал”.
“Абсолютно непорівнянні за своїми характеристиками ракети, оскільки “Кинджал” Х-47М2 — це гіперзвукова ракета. Їхня швидкість польоту практично 12 махів. Щоб зіставити дві абсолютно різні номенклатури цих ракет, щоб змусити ППО одночасно залучити два абсолютно різні алгоритми для перехоплення, потрібно дуже чітко розрахувати моменти підльотів “Кинджалів” і “Калібрів”, — зазначив Коваленко.
З 28 квітня Росія використовувала дуже мало “Калібрів” для обстрілу України, ймовірно через прагнення поповнити запас, вважає експерт.
“Примітно те, що “Калібри” — це крилаті ракети, які виробляються в Росії нарівні з Х-101 — однакова кількість на місяць. За весь період обстрілів з 28 квітня “Калібрів” було використано в чотири рази менше, ніж Х-101. Було побоювання, що відбувається накопичувальний процес”, — сказав він.
Коваленко вважає, що подібний експеримент з’єднання “Калібру” і “Кинджала” не вдався і тепер Україні варто побоюватися через наявність біля кордонів берегових ракетних комплексів Бал, ракети яких ще не були залучені раніше.
“У Росії не так багато “Кинджалів”, щоб досить часто їх використовувати. “Іскандерів” також не велика кількість для того, щоб регулярно використовувати подібний формат ураження. Вони зараз поекспериментували, але мені здається, що вони будуть використовувати інші з’єднання різних ракет. Побоювання викликає поява біля кордонів України берегових ракетних комплексів Бал, які мають на озброєнні ракети Х-35 і Х-35У. Ці ракети поки що не використовувалися для ударів по території України. Для них ще немає конкретного розробленого алгоритму”, — констатував Коваленко.
Читайте також: 12 ракет та 2 безпілотники збила ППО над Києвом — Путін відчуває повну безкарність, — Єрмак
Нагадаємо, Росія завдала чергового ракетного удару по столиці, зокрема балістичними ракетами “Кинджал”, у день візиту представників африканських країн до Києва.