Росія виготовляє 2-5 ракет різних номенклатур на добу, можливість накопичувати — є, — Попович

Збита російська ракета "Калібр". Фото: Facebook/Повітряне командування "Південь"

У Росії ще є можливість накопичувати ракети, зокрема для масованих ударів по Україні. Виробництво ракет триває завдяки обходу санкцій країною-агресором. Про це сьогодні, 10 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий оглядач Денис Попович.

“Надалі, однозначно, швидше за все, будуть якісь бомбардування. Є думка, що можливо, уже в дні саміту НАТО, 11-12 липня. Я не проводжу паралелі, вони можуть бути, а можуть і не бути. Тому що це ухвалювати рішення тим, хто це організовує. Однак, безумовно, той факт, що цих бомбардувань зараз немає, дає можливість зробити перерву, дає можливість російським військам накопичувати ракети, які вони можуть потім у майбутньому використати для завдання більш-менш масованих ударів по території України”, — сказав він.

За даними оглядача, приблизна швидкість виготовлення ракет у РФ різних номенклатур — від 2 до 5 одиниць на добу. Не виключено, що вона могла і збільшитися.

“Тому що ми знаємо, що комплектувальні до цих ракет постачаються, на превеликий жаль, в обхід санкцій за паралельними, за сірими схемами, тому повністю заблокувати виробництво цих ракет не виходить. Ми можемо порахувати — останній обстріл у нас мав місце напередодні заколоту Пригожина, тобто в ніч проти 24 червня, зараз у нас 10 липня. Зберігаючи темп 2-5 ракет на добу, можемо порахувати, скільки приблизно росіяни могли б наклепати своїх ракет за цей проміжок часу”, — каже Попович.

Він констатував — очевидно, що ці ракети будуть використовуватися по цілях, по об’єктах у тилу мирних міст України.

“Крилаті ракети (Х-555 і Х-101) використовуються за сценарними цілями. Безумовно, якісь об’єкти, які розташовані в тилу. Найчастіше ми розуміємо, що це мирні, інфраструктурні об’єкти, які належать до цивільного сектору. Росіяни стверджують, що якісь військові цілі, але так чи інакше, це об’єкти, які розташовані в тилу. Недоцільно використовувати крилаті ракети з огляду на дальність їхнього польоту, час їхнього підльоту до цілей на території України, недоцільно їх використовувати для мобільних цілей близько до лінії бойового зіткнення”, — розповів Денис Попович.

Читайте також: США передадуть Україні касетні снаряди: як ці боєприпаси можуть змінити перебіг війни

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби російські окупанти завдали 30 авіаційних ударів та здійснили 47 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по території України. Є загиблі та поранені серед мирного населення, руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. Вночі армія РФ завдала чергового ракетного удару по Миколаєву.

Прямий ефір