Росія вважатиме себе вправі продовжувати знищення України, поки не отримає належної відповіді, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Коментуючи масовані атаки дронами та ракетами Росії по Україні в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 4 січня, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив: РФ передає дуже чіткий, виразний і зрозумілий усім сигнал — вона хоче знищення України.

“Жодні розмови, жодні примирливі заяви кого б то не було з країн Європи чи Сполучених Штатів точно не зупинять Росію. Тобто РФ вважатиме себе вправі продовжувати знищення України, доки не отримуватиме належної відповіді”, — акцентував Подоляк.

Послідовність позиції України очевидна, каже спікер. Вона наполягає на тому, що Росія застосовує передбачувані технології, яким можна протистояти.

“У цьому випадку ми говоримо про удари по критичній інфраструктурі, по цивільному населенню, по центрах великих міст. І механізм протидії цьому абсолютно очевидний. Якою має бути зброя, в якій кількості надана, в які терміни повністю розгорнута”, — зазначив спікер.

За словами Подоляка, сьогодні ні для кого не секрет, що РФ продовжує виробляти ракети, зокрема, використовуючи комплектуючі західних країн.

“Україна постійно про це говорить — треба давно обговорити питання, чому комплектуючі в російських ракетах, зокрема, виробництва європейських країн, азіатських або Америки, які входять до проукраїнської коаліції. Яким чином ці комплектуючі опиняються в цих ракетах, а ракетне виробництво в Росії продовжує існувати в повному обсязі. Хіба що з певними обмеженнями”, — сказав гість ефіру.

Щоб протидіяти різним типам дронів і ракет, якими атакує РФ, необхідно насичувати українську систему протиракетної та протиповітряної оборони, безсумнівно. Але Україна самостійно впоратися з цим не може. Було б дивно говорити про це після трьох років війни, вважає Подоляк.

“Буквально до повномасштабного вторгнення російська армія розглядалася як одна з ключових у світі за своїми базовими і потенційними можливостями. Відповідно, протистояти їй один на один навряд чи якась європейська країна могла б. Відповідно, Україна має бути підтримана в повному обсязі мілітарним виробництвом інших країн. Тобто, грубо кажучи, розраховувати, що Україна сама створить таку кількість протиракетних систем — наївно”, —  акцентував гість ефіру.

Він також звернув увагу на те, що партнери на сьогоднішній день мають об’ємну інформацію про те, якими типами ракет і дронів користується Росія, що таке комбіновані атаки.

“Усе це вже відомо і зрозуміло, усе це проаналізовано і, відповідно, відомо, які основні напрямки в Україні потрібно посилювати додатковими системами протиракетної оборони”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Що таке політичний інфантилізм і як відрізнити реальні гарантії безпеки для України від фіктивних: інтерв’ю з Михайлом Подоляком

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що 300 ударних дронів і близько 20 ракет застосувала російська армія для ударів по Україні в перші дні нового року. Він акцентував, що такий російський терор вимагає від України та її партнерів активного розвитку всіх елементів повітряного щита — від систем Patriot до мобільних вогневих груп.

Прямий ефір