Росія втратила панування в Чорному морі й тепер шукає способи обмежити експорт українського зерна — аналіз Непрана

Ілюстративне фото: epravda.com.ua

Російська Федерація втратила панування в Чорному морі й тепер намагається перекрити Україні експорт зерна в інші країни. У Європі за допомогою Угорщини РФ намагається обмежити імпорт українських зернових і олійних культур у Польщу, Болгарію, Словаччину, Угорщину та Румунію. Також Росія, Туреччина і Катар працюють над новою тристоронньою угодою, яка має прийти на зміну попередній зерновій угоді. Про це сьогодні, 25 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

“Ситуація із “зерновим коридором” у міжнародному плані заплутана. “Зерновий коридор”, який 18 липня 2023 року історію свою закінчив. Українські морські дрони, по суті, загнали російські військові та цивільні кораблі в порти. І сьогодні росіянам досить проблематично самостійно проводити експорт зерна, при тому, що близько 120 млн т зерна вони минулого року експортували через Чорне море. Для них це життєво важливо”, — зазначив він.

Угорщина звернулася до Європейського Союзу з проханням продовжити обмеження на імпорт українських зернових і олійних культур для п’яти східноєвропейських країн щонайменше до кінця 2023 року. За допомогою Угорщини Росія намагається обмежити експорт зерна з України.

“Росія втратила монопольне панування в Чорному морі. Уже пройшли кораблі по запропонованому українськими Військово-морськими силами коридору, ті, які ось стояли з лютого минулого року. Тому росіяни дуже активно метушаться в різних напрямках, один із них — європейський. У Європі найвірніший соратник росіян — це Угорщина, це уряд [прем’єр-міністра] Віктора Орбана. Вони хочуть максимально обмежити українські експортні можливості й по максимуму викинути Україну з тих ринків, де було наше місце”, — пояснив він.

Росія, Туреччина і Катар працюють над новою зерновою угодою. Пропонується постачати російське зерно в бідні країни, переважно в Африці. Туреччина виступить як організатор, а Катар — як спонсор поставок.

“І з огляду на те, що в Чорному морі Росія диктувати умови не може. Тому другий напрямок, за яким росіяни пішли працювати — це новий зерновий коридор, з якого вони спробують викинути нас — це Катар, Туреччина і Росія. Тому що поодинці, як раніше, Росія не може, тому намагається створити коаліцію”, — сказав Непран.

Читайте також: Роль “Великої Одеси” в зерновій угоді: як РФ знищує портову інфраструктуру регіону (ВІДЕО)

Прямий ефір