Росія втратила контроль над Чорним морем завдяки українським морським дронам. Кожен російський корабель тепер – потенційна мішень для України. Наразі РФ намагається убезпечити вивезення зерна за підтримки Катару та Туреччини, адже “зернові коридори” для неї життєво необхідні. Про це сьогодні, 19 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.
Завдяки ефективній роботі українських дронів Росія втратила контроль на Чорному морі.
“Росія втратила контроль над Чорним морем. Росія заявляла, що всі кораблі, які йдуть Чорним морем, потенційні мішені для російського військово-морського флоту. Потім з’явилися морські дрони України, які потопили російські кораблі, які намагалися диктувати умови на Чорному морі. Виявилося, що російського панування на Чорному морі немає й Україна самостійно може диктувати й організовувати умови”, — сказав він.
Контейнеровоз Joseph Schulte першим пройшов тимчасовим коридором у Чорному морі, який оголосила Україна після виходу РФ із зернової угоди. 18 серпня він перетнув Босфор. Контейнеровоз чекав виходу з порту Одеси з 23 лютого 2022 року.
“Прохід корабля, який із 23 лютого 2022 року був в Одесі, і зараз через півтора року пройшов коридором, який гарантували Військово-морські сили (ВМС) України, радикально змінив ситуацію на Чорному морі. Виявилося, що українські ВМС можуть гарантувати безпеку судноплавства”, — резюмував Непран.
Він упевнений, що Росія повернеться в зернову угоду і для цього зараз шукає партнерів. Зараз РФ намагається заручитися підтримкою Туреччини та Катару.
“Росія повернеться в зернову угоду, тому що для неї чорноморські порти, через які торік було експортовано 150 млн т зерна, життєво необхідні. При тому там не тільки зерно, там і нафтопродукти. Росія та Україна конкуренти з постачання зерна. Тому РФ намагається насамперед викинути Україну з цих ринків. Росія гарячково шукає тих, з ким би можна було домовитися без України. Ось зараз вони придумали такий новий союз — Росія, Туреччина і Катар”, — пояснив перший віцепрезидент Торгово-промислової палати.
Читайте також: Київ знаходить шляхи для роботи “зернового коридору” всупереч російській блокаді — деталі