Росія від Ірану залежить більше, ніж Іран від Росії, — Рейтерович

Президент РФ Володимир Путін і президент Ірану Ібрагім Раїсі. Фото: tatar-inform.ru

Президент Ірану Ібрагім Раїсі зустрівся з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. На зустрічі лідери обговорили військово-технічне співробітництво, ситуацію на Близькому Сході, вартість нафтопродуктів. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.

“Раїсі приїжджав говорити саме про військово-технічне співробітництво. Російська Федерація зацікавлена в безпілотниках і ракетах, які робить Іран. Поки що вони балістику не передавали, але я боюся, що рано чи пізно це станеться, оскільки в Росії є об’єктивна потреба в цьому. Вони не встигають своїми потужностями витягувати виробництво необхідної кількості саме такої продукції. Тому вони проситимуть постачати ці ракети”, — повідомив він.

Останні угоди між країнами показують, що Росія перебуває у більшій залежності від Ірану, підкреслив політолог.

“Своєю чергою, Іран зацікавлений у різних технологіях, які є в Росії. Нещодавно підписали угоду, за якою Росія поставить Ірану літаки, вертольоти тощо. І це унікальна ситуація в тому плані, що в Росії дефіцит цього. Але вони не можуть відмовити Ірану. Вони розуміють, що від Ірану залежать більше, ніж Іран залежить від РФ”, — сказав він.

Не виключено, що лідери Ірану і РФ обговорювали можливість провокацій конфліктів на Близькому Сході з метою відвернути увагу Заходу від війни Росії проти України.

“Я не виключаю, що вони обговорювали можливості розпалити пожежу, конфлікт на Близькому Сході. Для Росії ситуації стратегічної нестабільності, які розкидані по всьому світу, це дуже вигідна історія. Вони вважають, що таким чином відвертається увага західних демократій від російсько-української війни”, — зазначив він.

Читайте також:Москва і Тегеран можуть не зійтися в думках щодо війни на Близькому Сході, — голова Центру політичних досліджень “Доктрина”

Прямий ефір