Росія веде гібридну війну проти країн НАТО — подробиці (ВІДЕО)

БрЛА "Орлан". Фото: tass.ru

Росія збиралася атакувати безпілотниками базу НАТО в Німеччині. Про це пише видання Deutsche Presse-Agentur, посилаючись на власні джерела. На наданих виданням фото розміщено літаки дальнього виявлення. Два схожих авіарозвідники РФ втратила на початку року. Також, за інформацією Bild, раніше російські дрони були виявлені й над атомними станціями ФРН, повідомляє FREEДOM.

22 серпня в німецькому місті Фленсбург прокуратура почала розслідування за підозрою в агентурній діяльності з метою вчинення диверсії. У відомстві зазначили, що справу відкрито у зв’язку з польотами якихось безпілотників над об’єктами критичної інфраструктури. За даними газети Bild, в органах безпеки вважають, що йдеться про російські військові дрони-розвідники, які з 8 серпня періодично порушують безпольотну зону в гирлі Ельби. Там розташовані плавучий термінал скрапленого природного газу і хімічні заводи.

“За даними Bild, співробітники Служби державної безпеки ФРН припускають, що це російські безпілотники, які використовуються в диверсійних цілях. Фахівці схиляються до того, що непізнані безпілотники — це БпЛА “Орлан-10″, які мають радіус дії від п’ятисот до шестисот кілометрів і літають зі швидкістю понад 100 км/год”, — з публікації Bild російською в Telegram.

Російські дрони літали не тільки над критичною інфраструктурою Німеччини, але також і неподалік військово-стратегічної інфраструктури Північноатлантичного альянсу. Москва планувала здійснити диверсію з використанням дронів на базі НАТО в місті Гайленкірхен. Як повідомляє Deutsche Presse-Agentur (Дойче Прессе-Агентур), там базуються 14 Boeing, оснащені радарами дальнього радіусу дії й датчиками, здатними виявляти повітряні й надводні цілі на великих відстанях. На авіабазі НАТО посилили заходи безпеки.

“Ми підвищили рівень безпеки на авіабазі НАТО “Гайленкірхен” на підставі розвідувальної інформації, що вказує на потенційну загрозу. Як запобіжний захід усі співробітники, які не є членами місії, були відправлені додому. Безпека наших співробітників — наш головний пріоритет. Операції тривають відповідно до плану”, — з публікації NATO AWACS у соцмережі Х.

“Російська Федерація зацікавлена в операціях впливу, у психо-інформаційних стратегіях, у передпорогових діях, які б наголошували на вразливості західних країн, які б генерували страх у місцевого населення щодо перспективи війни, ядерної війни з РФ, створювали ілюзію всемогутності своєї країни”, — прокоментував політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

Інша країна НАТО — Литва — намагається захистити свій повітряний простір від таких можливих диверсій Москви. Так, Вільнюс отримав партію ракет Bolide для систем протиповітряної оборони малої дальності RBS-70, йдеться в повідомленні Міністерства оборони Литви. Також закуповує держава і дрони. Литовське Агентство оборонних ресурсів витратить 8 млн євро на постачання FPV-дронів для себе та України. Армія Литви отримає понад 2,3 (дві тисячі триста) безпілотників, а ЗСУ — майже 5 тисяч дронів.

“Ми прагнемо заохочувати виробництво дронів та антидронів у Литві. Випробування, які відбулися в Україні, і підписання договорів — це величезний імпульс і значущий крок для наших виробників дронів. Ця закупівля, безсумнівно, пов’язана з основоположними інтересами національної безпеки”, — міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас із публікації видання Delfi.

“Вплив на масову свідомість, на думку західних європейських країн — це ключик до перспективи чудової військової кооперації та певного дорослішання західного суспільства, яке повинно прокинутися від десятиліття ситості та спокою”, — зазначив Олег Постернак.

У Литві також відкривається школа пілотів FPV-дронів. Там викладатимуть інструктори, які переймали досвід в Україні, ідеться у пресрелізі закладу. Перший курс розпочнеться у вересні у Вільнюсі, а надалі мережу розгорнуть у всіх великих містах Литви.

Читайте також: Польща перебуває у стані гібридної війни, — заступник міністра оборони Томчик

Прямий ефір