Згідно з відкритими джерелами, Росія має зараз 12 566 танків. Далеко не всі з них у робочому стані — техніку потрібно привести в робочий вигляд. Ситуацію погіршують західні санкції і заборона на імпорт деталей. Про це сьогодні, 10 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.
“Потенційно використовувати може вона, м’яко скажемо, не всі танки, і незначну частину цих танків, тому що потенціал складається з можливості ресурсних підрозділів, ремонтних підрозділів відновити цю техніку, привести її в боєздатний вигляд. Щодо потенціалу зі створення нових одиниць техніки, то, якщо я не помиляюся, “Уралвагонзавод” може на місяць зробити, склепати 20 танків. Це максимум, що вони можуть собі дозволити, плюс 60 танків відновити, — 80. А якщо ми подивимося за зведеннями втрат, Росія втрачає на місяць до 150 танків, а це свідчить про те, що її потенціалу, навіть маючи достатній ресурс, недостатньо для того, щоб наростити бойові можливості війська, які зараз ведуть операцію”, — сказав він.
Плюс, уточнив експерт, поняття того, що Росія зараз занурюється все-таки в кризу, і санкції роблять свою справу навіть із погляду того, що ті верстати, які можуть бути використані для відновлення техніки, вони потребують ремонту й технічного обслуговування, а багато з них є імпортними верстатами.
“Цих запчастин немає, тому говорити про якість роботи, якісне і кількісне нарощування бойових можливостей військово-промислового комплексу говорити не доводиться. Тому Росія в режимі жевріння може відновлювати техніку, яка дісталася їй у спадок від Радянського Союзу, тому ми чуємо і про застосування артилерії, яка випускалася ще протягом Другої світової війни, і про БТР 50-ї моделі, і про іншу досить застарілу техніку, яка використовується. Я вже мовчу про можливості засобів зв’язку, телекомунікації, управління та інші види озброєння. Тобто ми воюємо зараз, по суті, з архаїчною армією ХХ століття. Хоча дуже великою чисельно і такою, що має дуже велику ресурсну базу, як ми говоримо. І це стосується і наземних систем озброєння, і повітряних. З морськими в них завжди були проблеми”, — каже Сергій Грабський.
Читайте також: “Генерали завжди виконували політичні замовлення”: військові помилки російських окупаційних військ назвав Грабський