Китай здійснює диверсифікацію каналів постачання нафти та газу й не має наміру ставити Росію в пріоритет. Таку думку сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Для Китаю будь-яка торгова угода — це політика. Наприклад, я хочу нагадати про те, що попри протистояння зі Сполученими Штатами, підписано контракт на 30 років на постачання скрапленого газу зі США, який дорожчий, ніж російський. Це необхідно було для того, щоб підтримувати якісь двосторонні відносини, діалог зі Сполученими Штатами тощо. Плюс до того, дуже уважно Китай ставиться до диверсифікації джерел, тобто він ніколи не ставить на одну країну”, — сказав він.
За словами експерта, Китай підписав довгострокові контракти на постачання нафти з Іраном, Саудівською Аравією і з Росією, а також є поставки з Казахстану.
“Тобто чотири джерела. Навіщо Китаю ризикувати та нарощувати, наприклад, з Росією співпрацю, якщо її компанії під санкціями, і під час розрахунків, у звітності це дійсно буде показано? Маючи справу із санкційними компаніями, китайські компанії можуть потрапити під вторинні санкції… Так, вони можуть погоджуватися, але ціна цієї нафти буде набагато дешевшою, ніж в інших джерел, наприклад, у того ж Казахстану. Хоча нафта може видобуватися російськими компаніями в Казахстані”, — сказав Осипенко.
Він зазначив, що Китай враховує всі ризики. На думку експерта, Пекін, можливо, хотів би допомогти РФ, але має свої інтереси й братиме ресурси дешевше.
Читайте також: “Газпром” до 2030 року, найімовірніше, продаватиме газ виключно російським пенсіонерам, — експерт енергетичного ринку