Росія систематично порушує права людини, страждають як українці, так і росіяни (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: donpress.com

Росію не обрали до Ради ООН з прав людини на 2024-2026 роки. Таке рішення підтримали 193 члени Генасамблеї ООН. Раніше Росія анонсувала участь у голосуванні за одне із двох місць у Раді, зарезервованих для країн Центральної та Східної Європи. 7 квітня 2022 року Генасамблея підтримала рішення виключити Росію із Ради ООН з прав людини. За резолюцію проголосували 93 країни, 24 були проти, 58 — утрималися, передає FREEДОМ.

Виключену в квітні минулого року Російську Федерацію не повернули до Ради з прав людини ООН. Незважаючи на спроби диктаторського режиму отримати місце, Рада з прав людини наполягла на ізоляції федерації через те, що вона відкрито продовжує чинити масові воєнні злочини.

“Незважаючи на її спроби заперечувати та перекласти провину, буду відвертим: саме дії Росії роблять її непридатною до членства у Раді з прав людини. Які ще докази необхідні міжнародній спільноті?”, — заявив Роберт Вуд, представник спеціальних політичних справ Постійного представництва США при ООН під час засідання Ради безпеки ООН.

Минулого року Генасамблея тимчасово виключила РФ із Ради ООН з прав людини через повномасштабну агресію проти України. Росія систематично порушує права мільйонів громадян України. Так, на тимчасово окупованих територіях загарбники терором змушують людей до отримання російського громадянства, шантажують нелояльних українців, позбавляючи їх доступу до базових потреб. Не краща ситуація і в самій федерації. Переслідування інакодумців, опозиційних політиків, журналістів, юристів та правозахисників. Тюремні терміни за пости у соціальних мережах чи необережні висловлювання.

“Російська влада серйозно обмежила свободу об’єднань, мирних зборів і висловлювання поглядів як онлайн, так і офлайн, а також фундаментально підірвала незалежність судової влади та гарантії справедливого судового розгляду”, — з публікації агентства Reuters.

З початком повномасштабного вторгнення в Україну список політв’язнів, так званих іноагентів чи зрадників батьківщини неухильно зростає. Так, з 2014 року кількість політв’язнів зросла у 15 разів, пише видання “Холод”. Водночас, за даними правозахисної організації “Меморіал”, яку російський суд формально ліквідував, із 600 політичних в’язнів — 419 переслідуються за релігійними мотивами та ще 185 — за політичними.

“При цьому в “Меморіалу” все одно далеко не повні списки людей, які переслідуються в Росії. Наприклад, майже ніколи немає даних про обвинувачених у держзраді: утримання цих кримінальних справ, а найчастіше навіть прізвища ув’язнених, засекречені. Бувають винятки, як, наприклад, справа журналіста Івана Сафронова — у ньому адвокати, незважаючи на заборони, оприлюднили інформацію про справу. Крім того, списки політв’язнів не включають українських громадян на окупованих територіях, які звинувачуються в злочинах, нібито скоєних ними після початку війни”, — розповів Сергій Давидіс, співголова Центру захисту прав людини “Меморіал” в інтерв’ю виданню “Холод”.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Комітет ООН з прав людини закликав федерацію повністю скасувати закони, які порушують свободу слова.

Насамперед йдеться про репресивні закони, ухвалені Кремлем з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зокрема: кримінальні статті про “фейки” і “дискредитації” збройних сил Росії, закон про “іноземних агентів” і “небажані організації”.

А з 16 березня 2022 року зникли надії на допомогу Європейського суду з прав людини. Адже федерацію було виключено з Ради Європи, що означало вихід Росії з-під юрисдикції ЄСПЛ.

Сьогодні Кремль має абсолютну монополію на свавілля. Неправомірні затримання та примусова мобілізація, відсутність свободи слова та демократичних виборів. А політичне переслідування з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зазнають люди з різних соціальних груп. Починаючи від неповнолітніх і закінчуючи людьми похилого віку.

Прямий ефір