Коли у XX столітті трибунали судили воєнних злочинців, це були суди переможців над переможеними, які беззаперечно виконували рішення цих трибуналів. Нині ситуація має інакший вигляд. Росія користується з цього. На цьому наголосив правозахисник, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в ефірі FREEДОМ.
“Росія навмисне тестує силу міжнародного права, наприклад, відвідуючи державу, яка є членом Римського статуту, але ніяк не може вплинути на затримання Путіна та його відправлення до Гааги, зустрічає його на червоній доріжці”, — зазначив гість ефіру.
На його думку, це необхідно брати до уваги при створенні спеціального трибуналу із притягнення до відповідальності за злочин агресії.
“Тут важливо насамперед приймати рішення на політичному рівні. Тобто коли буде створено належні політичні умови для того, щоб вважати, що так, цей трибунал має запрацювати, скажімо, негайно протягом якихось кількох місяців має бути завершена процедура його оформлення, створення і запуску”, — пояснив Павліченко.
Читайте також: “Результат навіть вищий за очікуваний”: створення трибуналу для Путіна прокоментував правозахисник
Нагадаємо, Монголія, яка є учасником Римського статуту, не реалізувала ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт Путіна під час його візиту до цієї країни. Прокурор МКС Карім Хан заявив, що Монголії доведеться пояснити, чому вона проігнорувала ордер.