Росія стає низькотехнологічною країною, — Фурман

Василь Фурман. Фото: uatv.ua

Санкції проти Російської Федерації серйозно скоротили її економічні та політичні можливості. Загалом, країна-агресор стає низькотехнологічною, адже російських промисловий потенціал теж скоротився. Про це сьогодні, 28 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор економічних наук Василь Фурман.

“Санкції обмежили економічний і політичний потенціали Російської Федерації, це 100%. РФ відрізана від ключових ринків, збільшилися витрати на торгівлю, зменшується промисловий потенціал країни і сильно. Вона, за великим рахунком, дедалі більше й більше стає низькотехнологічною країною, тому що у високих технологіях повністю залежить від західних”, — сказав він. 

Він нагадав, що 15 серпня російські окупанти обстріляли Україну ракетами Х-101, виготовленими у 2023 році. Так, у них знайшли близько 30 іноземних мікросхем. 

“Сильно виріс військово-промисловий комплекс і сильно впали інші галузі, не пов’язані з ВПК. І якщо прибрати військово-промисловий комплекс, то падіння економіки за минулий рік становить близько 10%”, — зазначив він. 

Фурман звернув увагу на те, що нарощування потужностей ВПК РФ не впливає позитивно на добробут росіян.

“Вони виробляють ракети, танки або автомати, які утилізуються в нашій країні. Якщо говорити про розвиток країн, то країна розвивається тоді, коли розвиваються різні галузі. Навіть якщо ми говоримо про ВПК, важливо, щоб він працював на експорт. Коли продається продукція, і ти отримуєш експортну виручку, тоді, звичайно, це плюс, ти заробляєш. Але у них це не продається, а утилізується, і тут, ясна річ, усе йде в мінус”, — пояснив він. 

Також у Росії продовжує збільшуватися інфляція.

“Центробанк РФ підняв облікову ставку до 12%, — так вони намагаються боротися з високою інфляцією. Однак це мінус по економіці, по економічному розвитку — розвитку валового внутрішнього продукту. Завдяки санкціям російська економіка сильно розбалансована. Ми бачили, як в останні місяці рубль сильно слабшав. І тільки завдяки політичному втручанню трохи зупинився, відіграв близько 5 рублів назад, і зараз коливається на рівні 95 рублів за долар. Водночас це політичний вплив Путіна напередодні виборів, щоб стабілізувати валютну ситуацію, і щоб люди не розчарувалися, що рубль увійшов у трійку валют світу за знеціненням”, — підсумував Василь Фурман.

Читайте також: Військова промисловість Росії починає “пожирати” інші галузі економіки, — Бураковський

Раніше виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зауважив, що у Москви залишається вікно економічних можливостей, тому не варто очікувати швидкого краху російської економіки, хоча ситуація і погіршуватиметься.

Прямий ефір