У Кремлі заявили, що Росія не може гарантувати безпеку представникам місії ООН, які хочуть відвідати окуповані населені пункти лівобережжя Херсонщини після підриву дамби Каховської гідроелектростанції (ГЕС). У такий спосіб вони продемонстрували своє ставлення до міжнародної організації та підтвердили наміри приховати подробиці катастрофи. Таку думку сьогодні, 21 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив шефредактор новин видання The Insider Тимур Олевський.
“Мозаїчна свідомість росіян створює враження, що існують два Чорні моря — українське, в якому не можна купатися, і російське, яке розташоване на іншій планеті. І найдивовижніше, що хоч би як намагалися вдавати, що все гаразд, а результати курортного сезону в Криму показують, що росіяни розуміють, як влаштовано все насправді. Одним словом, ніхто туди не поїхав, тому що всі прекрасно розуміють, що сталося”, — сказав він.
Експерт вважає, що заборона пустити місію ООН показує те, що російське керівництво вважає її представників шпигунами, а також намагається приховати всі подробиці катастрофи підриву Каховської ГЕС.
“Якщо говорити про місію ООН, росіяни ставляться до всіляких місій як до людей, які шпигують за їхніми військовими. Поговорити з людьми — це значить дізнатися, що насправді не запроваджували жодних попередніх заходів і потім надавали погано допомогу після того, як водосховище розлилося”, — пояснив він.
Керівництво РФ продовжує намагатися переконати світову громадськість у тому, що українська сторона сама причетна до руйнування дамби Каховської ГЕС.
“У Раді безпеки ООН [постійний представник Російської Федерації при ООН] Василь Небензя щодня намагається переконати весь світ, що Україна сама підірвала Каховську ГЕС, не пояснюючи, як Україна могла це зробити. А відвідування місії ООН може насправді розвіяти в пух і прах цю версію”, — зазначив Олевський.
Він вважає, що цю катастрофу розслідуватимуть так само ретельно, як і катастрофу рейсу МН17.
“Усі версії мають бути розглянуті, а учасники цього злочину названі точно так само, як це відбувалося в історії зі збитим “Боїнгом” рейсу MH17 над Донбасом 2010 року, тому що це злочин світового масштабу. І, відповідно, розслідуватися буде приблизно на такому самому рівні й так само детально”, — резюмував експерт.
Читайте також: Як підрив Каховської ГЕС відобразився на ситуації на фронті — розбір експертів