Після виходу із зернової угоди Москва спробує запропонувати світу дешеве російське продовольство. РФ спробує зайти на ринки України. Зокрема, в середині серпня в Москві відбудеться форум “Росія – Африка”, де Путін, ймовірно, запропонує африканським країнам альтернативу українському зерну. Про це сьогодні, 23 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.
За його словами, світові ціни на продовольство відреагували на те, що “зерновий коридор” не працює офіційно від 18 липня, а повноцінно — задовго до цього через блокування РФ, зростанням цін на +9%.
“Це вже зараз, на 9% зросло. Далі буде спроба росіян зайти на наші ринки, запропонувати “навіщо вам українське зерно, коли ми можемо це вирішити?”. За великим рахунком це робиться не тільки для того, щоб зараз нас зробити економічно слабшими, це ще й іде заділ на майбутнє. Тому та лінія, яку зараз зайняли РНБО і Міністерство оборони України стратегічно правильна. Раз ви нас не пускаєте, значить і ми вас нікуди не пустимо. Тому що є така інформація, що в середині серпня в Москві буде форум “Росія – Африка”, і там, найімовірніше, Путін запропонує африканським країнам: “Навіщо вам українське зерно? Беріть російське, ми вас забезпечимо продовольством, ми надійніші””, — сказав Непран.
Він зазначив, що погіршиться ситуація, найімовірніше, у Північній Африці.
“Де наші традиційні країни, які у нас споживають. Той же Єгипет — один із найбільших покупців. З Єгипту воно йде далі до Африки. Також країни субсахарні, в районі пустелі Сахара. Це найбідніші країни Африки, які страждають від цього”, — каже перший віцепрезидент ТПП України.
Непран акцентував, що Україна має зберегти не тільки “зерновий коридор”, а й свої ринки, зокрема на Африканському континенті.
Читайте також: Після блокування Москвою зернової угоди зросли світові ціни на пшеницю і кукурудзу, — Гріффітс
Нагадаємо, надзвичайна і повноважна пані посол України в ПАР Любов Абравітова заявила, що на Африканському континенті 54 країни, вони поділяються на три категорії: ті, що підтримують Україну і засуджують російську агресію; ті, що мовчки стоять на боці Росії (їх меншість), і ті, хто намагається грати в нейтралітет або заявляє про лінію неприєднання. Але всі вони однаково схильні до всіх криз, які виникають і є наслідками російської агресії.