Росія щоночі масовано атакує українські міста безпілотниками: три завдання атак (ВІДЕО)

БпЛА Shahed. Фото: armyinform.com.ua

Два місяці Росія не завдавала масованих ракетних атак по Україні із застосуванням ракет Х-101. Водночас, практично щоночі Російська Федерація масовано атакує українські міста “Шахедами” та безпілотниками невстановленого типу. Почастішали повітряні тривоги, зокрема, і в Києві, де падіння уламків неодноразово призводило до руйнувань, інформує FREEДОМ.

Експерти припускають, що Росія продовжує накопичення ракет, щоб мати можливість завдати масованого удару, можливо, вже ближче до зимових холодів. А поки противник став активно використовувати безпілотники. У ніч на 4 листопада Сили ППО працювали в Київській, Сумській, Одеській, Херсонській, Миколаївській, Житомирській, Черкаській, Чернігівській та Кіровоградській областях. 50 безпілотників вдалося збити, ще 27 ворожих дронів були локаційно втрачені в різних регіонах України.

Щодня Росія запускає десятки безпілотників. На думку експертів, одне із завдань таких атак — психологічний терор мирного населення, друге завдання — спроба противника пошкодити інфраструктурні об’єкти, а третє — виснаження української ППО.

“Спочатку вони запускають дрони, які фактично є оманливими цілями. Тобто це, як правило, дрони без бойового заряду. Вони досить легкі, в основі їхнього виробництва пінопласт, бак до 10 літрів пального. І вони просто мають летіти для того, щоб витягувати на себе певні системи ППО та дезорієнтувати. У другій хвилі летять уже безпосередньо “Шахеди” упереміш із дронами, які виконують функцію оманливих цілей. І далі вже під ранок росіяни запускають “Шахеди”, — сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Росія спрощує технологію виробництва БпЛА, що прискорює його та значно здешевлює. Саме тому РФ може так часто та у великій кількості використовувати дрони для атак, розповідають експерти. Крім того, Кремль їх і модернізує. Тепер безпілотники літають швидше та нижче, що ускладнює роботу ППО, а в уламках було виявлено термобаричну бойову частину.

“Вони почали додавати термобаричний ефект до осколково-фугасного, до кумулятивного, тобто комбінувати різні версії. Вони навіть спробували, й були такі проєкти — зі збільшенням розміру бойової частини до сотні кілограм. І зараз ідеться про те, що це виключно просто термобарична бойова частина. Тобто це дуже небезпечно, з точки зору ураження житлових будинків. Тому що при попаданні, наприклад, у приміщення ударна хвиля розтікається по всій квартирі, грубо кажучи… З огляду на те, що РФ використовує “Шахеди” для терору проти місцевого населення, то це для того, щоб вбивати українців більш швидко й ефективно”, — сказав головний редактор Defense Express Олег Катков в інтерв’ю Radio NV.

У жовтні 2024 року Росія запустила по українській території понад 2 тис. безпілотників “Шахед”, які містили приблизно 170 тис. компонентів від компаній із Китаю, США та країн Європи, заявив президент України Володимир Зеленський.

“Мікросхеми, мікроконтролери, процесори, багато різних деталей, без яких просто був би неможливий цей терор. Усе це поставляється в Росію з-за кордону. І це, на жаль, від компаній з Китаю, Європи, Америки — багато мікровнесків у постійний російський терор. Це знову та знову повертає світ до необхідності працювати набагато більше, щоб контролювати експорт спеціальних деталей та ресурсів, щоб не давати Росії змоги обходити санкції, які давно вже були введені проти Росії за цю війну. Так само як із “Шахедами” — з російськими ракетами. Усі вони містять компоненти з інших країн”, — сказав лідер України.

Володимир Зеленський також наголосив, що обхід Росією санкцій не тільки дає їй змогу продовжувати військову агресію щодо України, а й зміцнює країни-союзниці Кремля, такі авторитарні режими, як Іран і Північна Корея.

Читайте також: Росіяни змінюють свої безпілотники, щоб завдати максимальної шкоди Україні — розбір експерта

Нагадаємо, у жовтні російські окупанти запустили по Україні рекордну кількість безпілотників — 2 023 БпЛА типу Shahed та дронів невстановленого типу.

Прямий ефір