У Мальтійському виставковому центрі Та-Калі сьогодні, 5 грудня, відбувається щорічне засідання Ради міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). У дводенному заході беруть участь міністри закордонних справ із 57 країн-учасниць ОБСЄ, зокрема й України. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ (МЗС) України, інформує FREEДОМ.
Перед виступом глави Міністерства закордонних справ Росії Лаврова міністр закордонних справ України Андрій Сибіга демонстративно покинув зал пленарного засідання. Аналогічно вчинила ціла низка інших дипломатів.
“З часів Другої світової війни Європа не бачила такого масштабу звірств, убивств мирних жителів, викрадень дітей, страт військовополонених та інших жахливих злочинів. Москва намагається виправдати все це так званими “законними інтересами безпеки”. Але право мого народу на існування не є законним інтересом Росії в галузі безпеки. Вибір моєї нації щодо власного майбутнього не є законним інтересом Росії у сфері безпеки. Насправді Росія сама є найбільшою загрозою безпеки для світу. Сотні років. Коли росіяни кажуть, що хочуть миру, вони брешуть. Вони говорять про переговори тільки для того, щоб відвернути увагу від того, що вони дійсно роблять. Подивіться на їхні дії, а не на слова”, — заявив Андрій Сибіга.
За словами міністра, Росія продовжує розширювати війну.
“По-перше, Росія тероризує цивільних людей постійними обстрілами, вбиваючи цілі родини в їхніх домівках. По-друге, вона намагається спричинити ядерну катастрофу через системні удари по енергетичній інфраструктурі та окупацію ЗАЕС. По-третє, РФ залучає зброю з Ірану та КНДР, а також північнокорейські війська. І по-четверте, росіяни запустили балістичну ракету середньої дальності по Україні”, — звернув він увагу.
Він зауважив, що Росія прагне створити світ зон впливу, де застосування сили диктує нові правила та кордони. Сибіга наголосив, що Україна не погодиться на “Ялту-2” або “Мінськ-3”, як цього хоче Росія.
Читайте також: Україна представила документ про порушення Росією Женевських конвенцій — деталі
Нагадаємо, гарантії безпеки для України, збільшення військової допомоги та досягнення миру стали головними темами для обговорення 3-4 грудня в Брюсселі на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.