Росія сама може відмовитися від великих запасів ядерної зброї в разі, якщо вона зазнає поразки у війні проти України, — Воля

Володимир Воля. Скріншот: uatv.ua

В ООН немає механізму, за допомогою якого вона може позбавити ядерного озброєння Російську Федерацію. Але існує ймовірність того, що Росія сама може відмовитися від великої кількості ядерного озброєння. Цей варіант ймовірний у разі поразки Росії у війні проти України. Таку думку сьогодні, 20 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник Володимир Воля.

“ООН не може придумати механізму, щоб роззброїти одну з двох держав, які володіють найбільшим і паритетним запасом ядерної зброї. Йдеться як про боєголовки, так і про носії. Серед ядерних держав домінують за кількістю озброєнь дві держави — це США і Росія. Зрозуміло, що в політичному сенсі вже говорити про домінування Росії у світі смішно, але, однак, другий за величиною ядерний арсенал у неї залишається. ООН не може примусити таку велику державу до того, щоб вона відмовилася від ядерної зброї. Тобто якихось силових механізмів, міжнародних санкцій не існує”, — пояснив він.

Експерт вважає, що повної перемоги Україна може досягти в разі виснаження РФ. Коли Росія буде зазнавати поразок на фронті, у Чорному морі, коли суспільство й еліти зрозуміють, що так тривати далі не може, РФ почне шукати умови укладення миру і може скоротити ядерний арсенал або зовсім відмовитися від нього.

“Але існує ймовірність того, що Росія сама може відмовитися від великих запасів ядерної зброї в разі, якщо вона зазнає поразки у війні проти України. Перемога України, вона ж поразка Росії, може бути лише в одному варіанті — якщо керівництво Росії, я так розумію, вже не [президент РФ Володимир] Путін, а хтось інший, визнає поразку в тих умовах, що Росія виснажилася у війні на виснаження. Тому якщо в Росії накопичиться достатня кількість ефектів від невдач на фронті, у Чорному морі, і якщо достатньо накопичиться негативних ефектів для самопочуття росіян та еліти, якщо Росія виснажиться в цій війні й вирішить, що більше так продовжувати не можна, і буде шукати мир. І будуть обговорюватися умови укладення миру. Тоді так, можна очікувати, що Росія може погодитися на скорочення свого ядерного арсеналу або навіть відмову від нього”, — розповів він.

Читайте також: Запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам Путіна: повний текст виступу президента Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН

Прямий ефір