Росія саботує виконання зернової угоди: Україна може посилити експорт через “коридори солідарності”

Ілюстративне фото: epravda.com.ua

Російська Федерація всіляко саботує виконання зернової угоди. Замість 6-8 кораблів на день з портів вирушає в кращому разі один. У липні експорт зерна з території України через порти може припиниться на цілих два місяці, тому Україна зі своїми партнерами шукає нові логістичні можливості експортувати продовольство. Про це сьогодні, 29 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“Зерновий коридор працює дуже повільно. Щодня виходить не більше одного корабля за можливості здійснювати завантаження близько 6-8 кораблів. Це дійсно дуже сильно погіршує ситуацію, тому що у нас є ще прибуткові залишки зернових, які ми могли б експортувати до 1 липня. Росія продовжує саботаж”, — розповів він.

Експерт зазначив, що уряд України всіляко шукає інші логістичні шляхи експорту зерна і продовольства, оскільки Росія продовжує блокувати роботу “зернового коридору”.

“Коли сьогодні влада України говорить про те, що ми готуємося розвивати альтернативні шляхи, в цьому є логіка. У цьому є можливість дійсно посилити експорт через наші “коридори солідарності”, тобто через коридори наших європейських сусідів. В Україні активно розпочинається збиральна кампанія — вже Одеська, Миколаївська та частково Вінницька області почали збирати врожай. Тому щоб експортувати нові партії, потрібно вже рухатися новими коридорами, незважаючи на те що Росія продовжує блокувати “зерновий коридор”, — сказав він.

Із середини липня до початку осені може припинитися експорт продовольства через порти Чорного моря, саме тому великі країни, світові організації, зокрема ООН, наполягають на реалізації українського продовольства, зазначив Марчук.

“Після 18 липня, можливо, на два місяці припиниться здійснення експорту з території України, маються на увазі порти Великої Одеси. Але все-таки є надія, що з кінця серпня відновиться робота повноцінного коридору, тому що світ потребує українського продовольства. Великі країни та організації продовжують наполягати на тому, щоб продовольство з України мало можливість реалізуватися, тому що його потребує світ”, — пояснив він.

Підрив російською армією дамби Каховської гідроелектростанції (ГЕС) призвів до стрибка цін у всьому світі. У разі, якщо експорт українського продовольства припиниться, ціни зростуть ще більше, тому Україна та її партнери шукатимуть інші логістичні можливості, впевнений експерт.

“Терористичний акт на Каховській ГЕС призвів до того, що ціни у світі на продовольство починають зростати. І якщо вчасно не надходитиме українське продовольство, це призведе до того, що ціни ще більше зростуть. Тому поки йтимуть дипломатичні розмови, щоб продовжити можливість здійснювати безпечний прохід кораблів у Чорному морі, Україна з нашими партнерами буде здійснювати експорт через “коридори солідарності”, малі порти, сухопутні маршрути для того, щоб не зупиняти цей процес”, — констатував він.

Читайте також: Сумна доля зернової угоди не є сюрпризом, — Шамшур про можливий вихід Росії

Прямий ефір