Росія розширюватиме свою агресію: реакцію НАТО на загрози проаналізував Левусь

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Фото: ap.org

Якщо Росія або будь-хто інший вирішить напасти на країну-члена НАТО, той зіткнеться з усією силою і люттю Північноатлантичного альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Це правильна заява, адже світ змінився з лютого 2022 року. У НАТО мають відповідати на російські загрози. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 27 березня, висловив політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

“Можна згадати, що передувало російському повномасштабному вторгненню в Україну. А саме — ультиматум до НАТО, який говорили офіційні особи рівня заступника міністра закордонних справ [РФ], що, мовляв, НАТО, “забирай манатки і йди до кордонів 1997 року”. Ця позиція і зараз теж іноді звучить від тих самих офіційних осіб. Тому зрозуміло, що ось такі заяви, які зараз роблять (генсекретаря НАТО, — ред.), мають бути”, — зазначив спікер.

Водночас, вважає він, раніше Альянс був не надто сміливим в ухваленні рішень і реакції на загрози з боку РФ. Протягом трьох років війни Росії проти України деякі важливі рішення ухвалити так і не вдалося. 

“Наприклад, підтримка України в протиповітряній обороні. Можна було ухвалити відповідні політичні рішення після того, як російські “Шахеди” і ракети падали на території Румунії, Польщі. В Альянсі могли б принаймні реагувати на рівні консультацій, які передбачені. Але реакція НАТО була не зовсім адекватною. Тому те, що зараз блок починає реагувати не тільки словесно, а й своїми діями, це десь реакція на те, що потрібно було зробити, реакція на те, що вже сталося, і те, що потрібно робити зараз. Стало очевидним, що Росія все-таки буде розширювати свою агресію”, — акцентував політолог-міжнародник.

НАТО має залишатися, як механізм, попри перспективи присутності США, стверджує Дмитро Левусь. 

“Як не парадоксально, цей відхід у певному сенсі Сполучених Штатів, якого поки що не відбулося, десь активізує європейську частину НАТО, і НАТО як блок існуватиме”, — переконаний спікер.

Крім того, політолог-міжнародник наголосив також на активізації Європи в безпекових питаннях. Однак Левусь акцентував на нюансах її ефективності. На його думку, країни Балтії першими в Європі можуть зазнати російської агресії. 

Читайте також: Європа активізує зусилля в питаннях оборони — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки надають військову допомогу Україні через хаб у польській Ясьонці у штатному режимі.

Прямий ефір