Російська армія навмисне завдає ударів по об’єктах критичної інфраструктури України, щоб залишити українців без світла і тепла взимку. Російські військові б’ють по житлових кварталах, школах, лікарнях. Така тактика Кремля має всі ознаки геноциду. Не допустити тотальної гуманітарної катастрофи Києву допомагають союзники, повідомляє FREEДОМ.
Через військові невдачі на фронті Росія почала ракетний терор України, знищуючи інфраструктуру: удари завдаються виключно по цивільних цілях. Від 10 жовтня такі удари стали системними, а після 15 листопада мало не щоденними. Один з останніх російські війська завдали по Дніпру вранці, 17 листопада. 23 людини дістали поранення, 15 досі перебувають у лікарнях. Мішенню стало промислове підприємство, будинки, громадський транспорт.
Ракетні удари завдаються виключно по об’єктах, які важливі для життєвого комфорту українців. Це енергетична, промислова, газовидобувна інфраструктура. З настанням холодів президент РФ Володимир Путін хоче перетворити Україну на територію тотальної гуманітарної катастрофи. Наприклад, жителі тимчасово окупованого Донецька розповідають про комунальний колапс. Живуть без води від 1 травня, третина міста без опалення. Люди приречено зізнаються, що умови для життя нестерпні.
Також від ракетного терору, відсутності води та електрики страждають тисячі пацієнтів як звичайних лікарень, так і спеціалізованих. Харків’янин Олександр Пархоменко 12 років перебуває на гемодіалізі, тричі на тиждень йому необхідно проводити цю процедуру. Після 24 лютого чоловікові довелося виїхати до Румунії, щоб отримувати терапію, без якої він не виживе.
“Якщо я не буду отримувати процедур, на життя там залишається максимум два тижні, без цих процедур я б просто…ну …помер”, — поділився Олександр.
За його словами, у Харкові до початку повномасштабних військових дій Росії в Україні пацієнтів на гемодіалізі було 400 осіб. За його інформацією, понад половину виїхали, але ті, хто залишилися, можуть не вижити, тому що в разі відсутності електрики і спеціально підготовленої води діаліз проводити неможливо.
“Умовно кажучи, сьогодні потрапляють до лікарні або знову ж таки розривають якимось чином ось цю підготовку до подання гемодіалізу, до одного з елементів цього ланцюга, то одразу потрібно думати про те, щоб кудись їхати для того, щоб отримувати процедури. Це не таблетка від тиску, що ти будеш погано себе почувати з високим тиском, але в принципі жити можна. Тут щодня без діалізу твій стан загальний погіршується, погіршується, і врешті-решт призводить до летального результату”, — розповів Пархоменко.
Кремль створює нестерпні умови життя для мирного населення, маючи намір схилити Україну до перемовин, які потрібні Путіну для тактичної паузи і накопичення ресурсів, щоб потім продовжити воювати.
“Ситуація складна, від наявності електроенергії залежить не лише світло в оселях українців, але і тепло, водопостачання, зв’язок і транспорт. Понад тисячу ракет та дронів прилетіли в наші підстанції від початку повномасштабної війни. Під вогнем опинились всі теплові, гідроелектростанції та ключові підстанції, які передають енергію від генерації до споживачів, деякі підстанції були атаковані ворогом до 8 разів”, — повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Але український уряд і союзники враховують усі ризики, і Київ впорається і з цим викликом.
“Один із напрямків нашої підготовки — це імпорт якнайбільшої кількості енергогенерувальних засобів. Уряд раніше ухвалив рішення, яке звільняє від сплати ПДВ та в’їзного мита товарів, що покращують енергозабезпечення. Це електрогенератори, трансформатори, акумулятори та інша апаратура для енергетики”, — поінформував Шмигаль.
За даними митної служби України, тільки за 17 листопада до країни було ввезено понад 8,5 тисячі генераторних установок. Як повідомили в Офісі президента, після 15 листопада, коли Росія влаштувала черговий ракетний терор по українських містах, енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію, і аварійних відімкнень поменшало. Але в 17 регіонах України проблеми з поданням електроенергії ще не розв’язано.
Читайте також: Путін хоче силою схилити Україну до перемовин, як Гітлер Британію 1940 року: історичні паралелі (ВІДЕО)
Нагадаємо, Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою-терористом та закликала створити спеціальний міжнародний трибунал для покарання російських злочинців.