Росія продовжує розширювати номенклатуру авіаційного озброєння — деталі (ВІДЕО)

Російська ракета "Буревесник". Фото: tsargrad.tv

Росія налагоджує виробництво нових керованих плануючих бомб, повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни. Про перше застосування фугасної авіабомби ФАБ-3000-М54 російські пропагандисти заявили ще у червні 2024 року. Про те, як країна-агресор прагне розширити номенклатуру свого озброєння, повідомляє FREEДOM.

Десятки загиблих та сотні поранених: 3 вересня російська армія вдарила двома балістичними ракетами по навчальному закладу та лікарні у Полтаві.  Поруч, у житлових багатоповерхівках, ударною хвилею вибило шибки, пошкоджено фасади.

“Підлий і цинічний російський удар забрав життя пів сотні людей. З-під завалів деблокували 11 людей. Їм надають усю необхідну допомогу в медустановах області. Одна з будівель Інституту зв’язку частково зруйнована. Розбір завалів та пошук постраждалих триває”, — заявив голова Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін після ракетного удару.

Увечері 2 вересня російська армія обстріляла Дніпро. Також окупанти атакували Харків, Чернігів, Запоріжжя. А вранці того ж дня Росія завдала комбінованого удару по Києву. Уламки впали у кількох районах столиці.

“Комбінований характер атаки полягав у застосуванні крилатих та балістичних ракет. Тактика дуже небезпечна з урахуванням того, що здійснюється пуск крилатих ракет з різних точок пуску, а потім безпосередньо на момент наближення до мети здійснюється одночасний пуск балістичних ракет, тобто крилаті та балістичні ракети б’ють за заздалегідь обраними цілями практично одночасно”, — прокоментував військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Під час удару по Києву російські військові зокрема використовували ракету типу 48Н6ДМ від комплексу С-400. Як пише видання Defense Express, ці ракети небезпечні тим, що використовуються в режимі “поверхня-поверхня” та мають дуже низьку точність влучення. Також вони мають досить потужну бойову частину масу в 180 кг і дальність польоту 250 км. Українська протиповітряна оборона 48Н6ДМ збила.

“Б’ють одночасно кількома пунктами, щоб знову ж таки розтягнути можливості української системи ППО в моменті ліквідації ракетної загрози. Як відпрацювала? Більш ніж успішно. Варто зазначити, що сьогодні українська система ППО — це ешелонована система, тобто у нас, скажімо так, кілька рубежів оборони”, — зазначив Дмитро Снєгирьов.

“Російським “Вундерваффе” деякі західні ЗМІ називають ядерну ракету 9М730 “Буревесник”. Американські дослідники, вивчивши супутникові знімки, стверджують, що знайшли можливе місце розміщення “Буревісника” з ядерною силовою установкою або SSC-X-9 Skyfall — так ракету називають у НАТО.

“Використовуючи зображення, зроблені 26 липня Planet Labs, комерційною супутниковою компанією, два дослідники визначили будівельний проєкт, що примикає до сховища ядерних боєголовок, відомого під двома назвами “Вологда-20” та “Чебсара”, як потенційне місце для розміщення нової ракети. Об’єкт знаходиться за 475 км на північ від Москви. Це місце призначене для великої стаціонарної ракетної системи і єдиною великою стаціонарною ракетною системою, яку Росія зараз розробляє, є Skyfall”, — з публікації агентства Reuters.

До цього моменту 9М730 “Буревесник” згадувалася у західних медіа у жовтні 2023 року. Тоді Росія, ймовірно, готувалася до чергової спроби випробувати цю ракету. У розвідці США підтвердили — випробування “Буревесника” у Росії справді проводилися. Відомо, що багато хто був невдалим, а одне, у 2019 році в районі Сєвєродвінська, імовірно супроводжувалося загибеллю людей. 2023 року Путін заявив про успішне випробування “Буревесника”. Але якихось об’єктивних даних про це немає, як і загалом про статус розробки. Тому і про характеристики “Буревесника” предметно говорити не доводиться.

“У відкритий доступ виклали кадри із зовнішнім виглядом транспортно-пускового контейнера та самої ракети, нібито зняті ще у 2018 році. При цьому наголошується, що сама ракета має довжину фюзеляжу щонайменше 12 метрів без уточнення показника стартової маси. На цьому тлі, власне, і незрозумілий переляк західних аналітиків щодо російського “Вундерваффе”, — із публікації видання Defense Express.

Росія продовжує розширювати номенклатуру авіаційного озброєння Американський інститут вивчення війни повідомив, що Федерація завершила випробування авіабомб нового типу, що планують. Мова про ФАБ-3000 M54. Вони оснащені уніфікованими модулями планування та корекції. Точність і надійність авіабомби відверто кульгають, відзначають аналітики, але маса більш ніж 3 тонни, з яких близько 1200 кг — це вибухова речовина, роблять руйнівну силу ФАБ-3000 дуже великою. Найближчим часом нові зразки, ймовірно, надійдуть на озброєння російських бомбардувальних авіаційних полків.

Читайте також: Питання проведення мобілізації в Росії стане гострішим до початку зими — думка Поповича

Прямий ефір