Диверсії Росії в Європі тривають. В Адміністрації президента США Джо Байдена вже закликали союзників по НАТО давати відсіч гібридній війні Кремля. Щоб протистояти російській загрозі, що зростає, американські спецслужби передають своїм європейським партнерам інформацію, яку вони можуть використати, щоб перешкодити диверсантам, повідомляє FREEДОМ.
Кремль намагається дестабілізувати ситуацію в Європі через провокації. Росія активно веде гібридну війну проти країн Північноатлантичного альянсу та Європейського Союзу, використовуючи підкуп політиків та інформаційні кампанії, щоб послабити підтримку України. Для досягнення цієї мети Кремль цілеспрямовано підтримує радикальні популістські сили.
“Насамперед ідеться про створення враження того, що в Євросоюзі та в НАТО немає єдиної позиції щодо як війни в Україні та підтримки України в цій війні, так і в питаннях того, щоб країни не мали якихось спільних планів щодо того, як захищатися від Росії в разі нападу”, — зазначив політолог Максим Джигун.
Теракти, інформаційні атаки та диверсії — це далеко не всі методи, які використовують російські спецслужби. 26-річного чоловіка з подвійним громадянством — Росії та України, який служив у лавах російської армії, було заарештовано у Франції після вибуху в готельному номері неподалік від паризького аеропорту. Ним виявився якийсь Максим, який хотів підірвати будівельний магазин у Парижі, пише Le Monde з посиланням на попередні дані розслідування. Слідство вважає це частиною кампанії Кремля з дестабілізації ситуації в Європі.
“Заарештований у своїй лікарняній палаті і поміщений під варту спочатку заперечував наявність у нього злочинних намірів. Однак після обшуку в його готельному номері слідчі виявили та вилучили докази, які суперечили його заявам. Вони виявили підроблені посвідчення особи, вироби та матеріали, призначені для виготовлення вибухових пристроїв, мобільні телефони та сліди аміачної селітри”, — йдеться у статті Le Monde.
Адміністрація президента США Джо Байдена попереджає своїх союзників по НАТО, що Росія розширює приховану кампанію саботажу і гібридної війни проти прихильників України. Щоб протистояти цій російській загрозі, що зростає, американські спецслужби передають своїм європейським партнерам інформацію, яку вони можуть використовувати, щоб перешкодити диверсантам.
“Передбачувані російські атаки охоплюють усю Європу: у березні Британія заарештувала кількох підозрюваних після пожежі на складі в Лондоні, що належить українській компанії, на якому, за повідомленнями американських чиновників, зберігалося обладнання зв’язку, призначене для України. Також було спалено склад в Іспанії, що належав тій самій компанії, де також зберігалося комунікаційне обладнання”, — пише колумніст The Washington Post Девід Ігнатіус.
Дев’ятьох підозрюваних диверсантів заарештували в Польщі. Їхньою метою були лінії постачання зброї в Україну. Також минулого місяця в Берліні сталася пожежа на заводі німецької компанії, що належить виробнику зенітних ракет, які використовує Україна. Норвезька влада попередила, що диверсанти можуть націлитися на компанії, які постачають зброю в Україну.
“Це такий собі спосіб шантажу, за якого Росія ніби дає зрозуміти НАТО і Європейському Союзу, що якщо вони продовжать давати допомогу Україні, вони опиняться в ситуації, коли самі стануть жертвами російської агресії. Тому краще не допомагати, краще не об’єднуватися, краще жити своїми внутрішніми інтересами та думати тільки про себе”, — пояснив політолог Максим Джигун.
Аналітики єдині в думці, що в Путіна почалася паніка після виділення Україні американської допомоги в розмірі 61 млрд дол. Після схвалення Вашингтоном ударів українських військ по прикордонних територіях Росії цілком очікувано, що федерація посилила свої провокації. Але це не приведе Кремль до мети, оскільки підтримка України союзниками не припиниться.
Читайте також: Усі країни ЄС — ціль для російської гібридної агресії: заяви (ВІДЕО)