Росія повинна відчувати ціну війни, щоб справді хотіти миру, — Зеленський у 1093-й день війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Протягом дня 20 лютого було багато міжнародної роботи: зустріч зі спецпредставником президента США Кітом Келлогом, телефонні розмови з президентом Франції, прем’єр-міністеркою Данії, прем’єр-міністрами Норвегії, Канади, президентами Фінляндії та Південно-Африканської Республіки. Також надійшла інформація про ураження російських військових об’єктів і інфраструктури на території РФ. Про це наприкінці 1093-го дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну розповів президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Традиційне вечірнє звернення він розпочав з інформації про засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якій отримав доповіді військових про позиції українських сил на фронті, ситуацію з постачанням.

“Доповіді були щодо дипстрайків по російських військових об’єктах і по інфраструктурі Росії, що обслуговує війну. На кожні два вкладених долари в нашу далекобійність ми отримуємо вже майже десять доларів російських збитків. Це — потрібна динаміка: Росія повинна відчувати ціну війни, щоб справді хотіти миру. Окремо сьогодні суттєві речі доповідав керівник Служби зовнішньої розвідки”, — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що зустріч з генералом Келлогом, яку він мав сьогодні, відновлює надію. За його словами, Україні потрібні сильні угоди з Америкою, які справді спрацюють.

“Я доручив працювати швидко й дуже-дуже виважено. Економіка й безпека завжди мають іти поруч, і деталі угод мають значення: що краще прописані деталі, то більший результат. Обговорили з генералом Келлогом фронт, необхідність звільнити всіх наших полонених, яких утримують у Росії, а також необхідність надійної та чіткої системи гарантій безпеки, щоб війна більше не повернулась і щоб росіяни не ламали життя. Мир потрібен усім нам: Україні, Європі, Америці, усім у світі”, — наголосив він.

Під час розмови з президентом Франції Макроном йшлося про подальші кроки, зокрема погляди на гарантії безпеки.

“Говорив із прем’єр-міністеркою Данії, і ми цінуємо, що Метте і народ Данії відчувають, чого ми прагнемо. Говорив із прем’єр-міністром Норвегії не тільки про наші двосторонні відносини, а й про майбутнє Європи, про енергетичну безпеку. Говорив із президентом Фінляндії, є хороші, важливі пропозиції, і ми обмінялися нашими поглядами на розвиток ситуації. Говорив із прем’єр-міністром Канади, поінформував про те, що відбувається зараз, і ми обговорили перспективи, обговорили зокрема перспективи в G7. Говорив сьогодні ж із президентом Південно-Африканської Республіки, і я вдячний за підтримку, підтримку нашого суверенітету й за позицію щодо того, що перемовний процес має бути інклюзивним”, — розповів Зеленський.

Він зауважив, що мир — це завжди спільна справа, і тим більше мир, який треба залишити всім наступним поколінням.

Наприкінці звернення президент нагадав, що 20 лютого — День пам’яті Герої Небесної сотні.

“Герої Небесної Сотні. Герої гідності. 11 років тому в цей день почались і перші загарбницькі кроки Росії щодо нашого Криму. Україна зробить усе для завершення цієї війни, усе необхідне. І нам потрібен достойний мир. Гідний народу, який так сміливо захищає себе”, — заявив глава держави.

Читайте також: Зеленський зустрівся з Келлогом (ВІДЕО)

Прямий ефір