Після візиту Сі Цзіньпіна до Європи, йому довелося скоротити поставки товарів подвійного призначення до Росії через загрозу вторинних санкцій. Ймовірно, саме про це Володимир Путін говоритиме з китайським лідером під час свого візиту до Пекіна. Таку думку сьогодні, 15 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.
“Росія потребує виробництва зброї, тому вона буде усюди шукати всілякі комплектуючі, в першу чергу для радіоелектроніки. Тобто, країна-агресор може продавати свою нафту і отримувати щось в обмін”, — сказав він.
Політолог зазначив, що Москві необхідна і посилення міжнародної підтримки, яку вона вже частково отримує від Пекіна.
“Росія її отримує від КНР у вигляді голосувань, наприклад, у Раді Безпеки ООН, які, загалом-то, не дають можливості через наявність права вето застосовувати проти неї санкції ООН”, — наголосив Левусь.
Він також нагадав про шантаж Китаю і його небажання бути присутнім на Глобальному саміті миру у Швейцарії.
“Спочатку він займався шантажем, просував інтереси Росії, цілком конкретно кажучи про те, що КНР не братиме участі, якщо там не буде РФ. І Путін задоволений тим, як Китай сприймає світ; десь є розуміння один одного”, — каже політолог.
На його думку, у поїздці російського диктатора до Піднебесної все ж буде зроблено наголос на економічних питаннях, а також продовженні підтримки на міжнародній арені.
“У Китаю трохи зменшився маневр після візиту Сі Цзіньпіна до Європи, де, напевно, йшлося про це (постачання товарів подвійного призначення країні-агресору, — ред.). І хоча б для імітації, йому необхідно зобразити якісь обмеження на поставки в Росію. Значить, така досить незручна тема буде підніматися і дипломатична підтримка в глобальному плані”, — підсумував Дмитро Левусь.
Читайте також: Путін перед візитом до Китаю заговорив про “мирні переговори” з Україною — розбір політолога
Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін 16-17 травня поїде в Китай для переговорів із Сі Цзіньпіном. Повідомляють, що під час поїздки лідери Росії та Китаю обговорять питання партнерства і стратегічної взаємодії, «обміняються думками з найактуальніших міжнародних і регіональних проблем».