Росія продовжує застосовувати комплекс гібридних методів, щоб послабити єдність Європи й домогтися пом’якшення санкційного режиму. Чи володіє Росія будь-якими засобами провокацій або шантажу, які могли б змусити європейських союзників України піти на певні послаблення санкцій, в ефірі телеканалу FREEДOM прокоментувала доктор філософії, експертка з питань зовнішньої та внутрішньої політики Людмила Покровщук.
Москва активно використовує інформаційний вплив, економічний шантаж і підтримку правих сил у ЄС, але європейські партнери демонструють стійкість до цього тиску.
“Росія веде масштабну інформаційну війну у Європейському Союзі, що особливо помітно в передвиборчих процесах. Ми бачимо, як у певних політичних колах лунають заяви про те, що конфронтація з Росією невигідна. Це частина російської стратегії тиску”, — зазначила експертка.
Вона наголосила, що Кремль особливо зацікавлений у скасуванні ключових обмежень, разом з відключенням від SWIFT і санкціями проти судноплавства. Однак останні заяви ЄС і Великої Британії про збереження обмежень стали болючим ударом для Москви, що спровокувало різку реакцію російського керівництва.
“Коли Росія запропонувала США часткове зняття санкцій в обмін на відновлення експорту сільгосппродукції, Європа і Британія чітко заявили: жодних поступок. Це викликало нову хвилю агресивної риторики з Кремля, включно з абсурдними ініціативами про передачу України під зовнішнє управління місії ООН. Така реакція доводить: санкції дійсно “тиснуть” на російську економіку”, — пояснила Покровщук.
Спікерка звернула увагу на ключову відмінність політики ЄС щодо тиску на Росію та на інші країни. Ця різниця зумовлена реальними діями. Наприклад, якщо Сирія готова йти на певні кроки, щоб ініціювати пом’якшення санкцій, то Москва лише посилює ультиматуми.
“Сирії пропонують зняття санкцій в обмін на конкретні дії. Росія ж не пропонує нічого, крім нових вимог. Європейці розуміють: будь-яка поступка буде використана для ескалації агресії, як це було після “Мінських угод”. Зняття санкцій без реальних кроків з боку Кремля загрожує не тільки Україні, а й безпеці самої Європи”, — резюмувала Людмила Покровщук.
Читайте також: Європа готова до силового сценарію: на саміті в Парижі домовилися про військову підтримку України й стримування Росії (ВІДЕО)
Нагадаємо, 27 березня Європейський Союз заявив, що не планує послаблювати санкції проти Росії й дозволяти підключення російських банків до міжнародної системи SWIFT, попри вимоги Москви про часткове зняття обмежень в обмін на угоду про припинення вогню в Чорному морі.
Читайте також: Україна отримає розширений доступ до розвідданих і складів з боєприпасами союзників, — Зеленський