Росія посилює атаки на українські міста — яких кроків у відповідь Київ чекає від союзників (ВІДЕО)

Херсонщина під обстрілами росіян. Ілюстративне фото: Facebook/ДСНС

Київ надає інформацію союзникам про те, яких ударів завдає Росія по Україні, і чекає реакції США та Європи на масовані обстріли українських міст. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Навіщо РФ посилює терор мирних жителів і яких кроків у відповідь Київ очікує від країн-партнерів, розбирався FREEДОМ.

Лише за 30 березня російські окупанти поранили 11 цивільних у Херсонській області.
Увечері того ж дня в Запорізькій області через російські обстріли було знеструмлено лінію електропередач. Увечері 27 березня метою атаки дронів стали серед іншого нафтогазові об’єкти в Полтаві. А вдень російські війська завдали удару по Херсону, і місто частково залишилося без електропостачання.

У ніч на 31 березня ворожі безпілотники влучили по території цивільного підприємства в Харкові. Також пошкоджено прилеглі багатоквартирні будинки, навчальний заклад та автомобілі.

За два дні до цього російська армія атакувала дронами-камікадзе одразу три райони Харкова. Унаслідок цього пошкоджено офісні будівлі, торгові об’єкти, гаражі, автомобілі та житлові будинки — 24 приватні та 12 багатоквартирних. Жертвами російської агресії стали двоє городян. Ще 35 осіб дістали поранення.

“Таке враження, що дрон пікірує. Я вибігаю в іншу кімнату. Мене посікло осколками скла, а перед обличчям впала балка. Я вже прощався з життям. І, мабуть, трохи контузія є”, — розповів про обстріл житель Харкова.

Того ж дня вранці російські війська направили балістичну ракету на Кривий Ріг Дніпропетровської області.

“У Кривому Розі дев’ять постраждалих. Госпіталізовано трьох із них. У місті, крім багатоповерхівок, пошкоджено магазин, автомийку, десятки авто”, — повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Під російські удари 29 березня потрапили три райони Дніпропетровської області. А днем раніше — обласний центр. Через масовану атаку безпілотників у Дніпрі пошкоджено багатоповерхівки та приватні будинки, навчальний заклад, адміністративну будівлю, складські приміщення, гаражі та готельно-ресторанний комплекс. Четверо городян загинули, постраждали 28.

“Ми були в центрі. Там було дуже багато вибухів, дрони летіли, ми чули. Потім ми все-таки знайшли момент виїхати додому з центру. І коли ми з центру приїхали, ми підійшли до будинку, і коли я відкривала ворота, стався “приліт”, — розповіла про пережитий у Дніпрі удар переселенка з Краматорська.

Міський голова Борис Філатов назвав атаку РФ по Дніпру однією з наймасованіших, які бачило місто за три роки повномасштабного вторгнення.

Протягом минулого тижня під російськими ударами була більшість регіонів України, заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, за цей час армія країни-агресора запустила 1 310 керованих авіаційних бомб, понад 1 000 дронів, більшість — Shahed (“Шахед”), і 9 ракет різних типів, зокрема балістичні.

“Географія і жорстокість російських ударів не просто іноді, а буквально щодня, щоночі показує, наскільки Путіну начхати на дипломатію. У нас уже кілька тижнів є саме американська пропозиція про безумовне припинення вогню. І щодоби фактично у відповідь на цю пропозицію — російські дрони, російські бомби, артилерійські обстріли, балістика”, — наголосив він.

Київ очікує реакції від США, країн Європи та інших партнерів на російський терор, так само як і на порушення Росією домовленості про припинення вогню по об’єктах енергетики на 30 днів, додав Зеленський.

“Росія порушує енергетичне припинення вогню і затягує завершення війни, атакуючи цивільних, продовжуючи активні дії на фронті. Росія робить усе, щоб війна не завершилася”, — зазначив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Згідно з американським планом, першим кроком до закінчення війни мало стати припинення вогню поз енергетиці, другим — на морі, далі — перемир’я в повітрі, зокрема заборона на удари по цивільній інфраструктурі.

Тільки в разі виконання всіх цих пунктів можливі домовленості про режим тиші на лінії фронту, а пізніше і політичне врегулювання. Але Кремль, очевидно, затягує час. А тому варто встановити дедлайн для припинення вогню, вважає президент Фінляндії Александр Стубб. Він запропонував американському колезі Дональду Трампу обрати як таку дату 20 квітня.

“Чому 20 квітня? Тому що нам потрібен дедлайн. Тому що це Великдень. І тому, що президент Трамп буде на посаді вже три місяці. Якщо Росія не погодиться на перемир’я або порушить його, потрібно буде запровадити сильний механізм санкцій. Терпіння Трампа також вичерпується. Він дуже нетерплячий до дій Росії, до зволікання з припиненням вогню. Я сказав Трампу, що Росія розуміє тільки силу”, — заявив Стубб.

Цю дату як можливий день для припинення вогню згадують не вперше. Раніше, за даними інформаційного агентства Bloomberg, стало відомо, що Вашингтон має намір досягти укладення угоди про перемир’я між Росією та Україною до 20 квітня.

Однак у Білому домі й тоді не заперечували, що терміни можуть зміститися. Сьогодні ж, коли країна-агресор торпедує досягнуті домовленості, перспектива перемир’я, на думку аналітиків, вкрай малоймовірна.

Читайте також: Росія зриває перемир’я — Україна передасть США докази: деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір