Росія посилила атаки на Україну з використанням безпілотників — деталі (ВІДЕО)

БпЛА Shahed. Фото: gettyimages.com

Росія випустила по Україні 2 023 дрони в жовтні 2024 року. Російське командування намагається виснажити українську ППО, вважають експерти, інформує FREEДOM.

За даними Генштабу ЗСУ, 1 185 безпілотників знищили або подавили засобами ППО.

“738 одиниць локаційно втрачено, ще 29 БпЛА вийшли з підконтрольного повітряного простору нашої держави. Завдяки професіоналізму та майстерності військовослужбовців Сил оборони від російського повітряного терору вдалося врятувати тисячі життів наших людей, вберегти від руйнувань сотні домівок українських громадян і важливих об’єктів держави”, — з повідомлення Генерального штабу ЗСУ у Facebook.

Термін “локаційно втрачений” означає, що ціль — ударні або розвідувальні БпЛА — з різних причин зникли з радарів.

“Перше, безпілотник противника було втрачено через те, що він просто мав ті чи інші недоліки, які призвели до його катастрофи. Іншими словами, безпілотник просто мав фізичний брак. Другий — це запуск так званих цілей-обманок, які за своїми характеристиками можуть навіть не мати бойового заряду, але водночас вони мають певні системи, які вловлюють системи протиповітряної оборони (ППО). Такі безпілотники виробляються противником у великій кількості, їхня якість дуже низька, і більшість із них просто падає після того, як у них закінчилося паливо”, — пояснив авіаційний експерт, член Громадської ради при Державній службі Богдан Долінце.

Двадцять атак у жовтні припало на Київ. Унаслідок влучання російського ударного безпілотника в багатоповерхівку в столиці загинула 15-річна дівчина. Тепер атаки російських безпілотників стали ще небезпечнішими, попереджають експерти.

“Київський науково-дослідний інститут судової експертизи повідомив 29 жовтня, що уламки безпілотників “Шахед-136”, які російські війська використали в серії ударів з 26 по 29 жовтня, показали, що російські війська модифікували безпілотники для встановлення на них термобаричних боєголовок”, — зі звіту Інституту вивчення війни.

Під час застосування такої зброї створюється високий надлишковий тиск і висока температура, пояснюють експерти. Термобарична бойова частина призводить до масштабних пожеж у місцях попадання. Росія почала модернізувати іранські дрони незабаром після отримання ліцензії на їх виробництво.

Москва прагне перевантажити та виснажити протиповітряну оборону України масованими атаками безпілотників, кажуть експерти. Але українська ППО вже довела свою ефективність. Зенітно-ракетні війська, авіація, підрозділи радіоелектронної боротьби та мобільні вогневі групи продовжують захищати повітряний простір України.

“Є розвиток і в Україні. Компанії непогано працюють, щоб привести наші технологічні можливості до європейських стандартів. Такі форми інтеграції, коли ми як компанія беремо західне обладнання і робимо потужні комплекси розвідки або придушення засобів противника, така кооперація дуже важлива”, — прокоментував засновник компанії-розробника дронів “Перший контакт” Валерій Боровик.

Загалом від початку року Росія запустила територією України майже сім тисяч дронів-камікадзе, повідомили в Генштабі ЗСУ. Переважно їхніми цілями була цивільна та критична інфраструктура України.

Читайте також: Понад 2 тисячі “Шахедів” запустила РФ проти України в жовтні, — Зеленський наприкінці 983-го дня війни

Прямий ефір