Арбітражний трибунал Міжнародного суду ООН 11 жовтня розпочинає слухання у справі про захоплення Росією українських кораблів і моряків у Керченській протоці в листопаді 2018 року.
Про це пише UA із посиланням на сайт Міністерства закордонних справ України.
Справа стосується порушень Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права, коли 25 листопада 2018 року Росія заарештувала три українські військово-морські кораблі та 24 членів їхніх екіпажів у Чорному морі. Росія і надалі продовжувала утримувати українські судна близько одного року, а членів екіпажу протягом дев’яти з половиною місяців, а також здійснювати щодо них кримінальне переслідування за законодавством Російської Федерації. Разом з тим, відповідно до Конвенції ООН з морського права, військові кораблі та їхні екіпажі наділяються абсолютним імунітетом, що забороняє іноземним державам оглядати, накладати арешт, утримувати судно та здійснювати судове переслідування.
У МЗС наголошують, що такі дії Російської Федерації є порушенням фундаментальних принципів міжнародного права.
“Україна вже довела грубе порушення міжнародного права з боку РФ, коли Міжнародний трибунал з морського права наклав обов’язкові до виконання тимчасові заходи, які вимагали від Росії негайно звільнити три українські військово-морські судна та 24 затриманих українських моряків. За це рішення проголосувало 19 з 20 суддів, проти даного рішення був лише суддя з Росії”, – нагадали у відомстві.
Наразі Росія скористалась правом на оскарження юрисдикції Арбітражу.
“Україна відповість на заперечення Росії щодо юрисдикції на усних слуханнях. Україна впевнена, що Трибунал визнає юрисдикцію по цій справі і Росія понесе відповідальність за грубі порушення морського права”, – зазначили у МЗС.
Раніше повідомлялося, що суд в Амстердамі оголосить рішення у справі про “скіфське золото” наприкінці жовтня.
Читайте також: Україна та Нідерланди проти Росії: ЄСПЛ назвав дату слухань