Росія піде шляхом закриття своєї економіки, автономізації та перетворення її на анклав, — прогноз експерта

Прапор Росії. Фото: pixabay.com

Пекін не надаватиме Москві економічної допомоги. РФ з її відсталими технологіями не світить жодний прогрес на азійських ринках, а сама країна перетвориться на анклав неуспішної економіки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов.

Разом із цим, за його словами, Китай не перебуває в економічній кризі.

“Це не криза, це уповільнення темпів економічного зростання. Планувалося зростання на рівні п’ять із гаком відсотків, демонструється за фактом зростання трошки нижче 5%. Це аж ніяк не криза, це просто невиконання планів. Для Китаю це створює певні труднощі у більш віддаленій перспективі. Але наразі це ніяка не криза, це певна незбалансованість всередині самої китайської економіки, яка породжує це уповільнення. У цього уповільнення є потенціал ще далі й більше сповільнитися. Але поки що кризи як такої немає. Криза — це коли темпи зростання негативні протягом двох кварталів і більше. У цьому випадку такого аж ніяк немає. Темпи позитивні й доволі високі. Те, що недосяжно іншим країнам. Але, тим не менш, нижчі, ніж очікувалося. Ось ця вся історія з Китаєм”, — розповів експерт.

На думку Єфремова, Китай економічно не допомагатиме Росії викручуватися зі складної ситуації, яка склалася всередині самої країни-агресора.

“Тому що самі росіяни констатують словами своїх посадовців другого, третього рангу, що в Китаї, а також на інших азійських ринках на Росію ніхто не чекає. Там ніші всі поділені, і за них існує дуже жорстка динамічна боротьба. Росія із застарілою технологічною базою, яка тепер не може модернізуватися через європейські санкції, які не дають їм отримувати з Європи сучасне обладнання, верстати, роботизовану техніку тощо, це все робить російську економіку дедалі відсталішою та менш конкурентоспроможною”, — говорить він.

Також, уточнив експерт, Росія не може конкурувати з іншими азійськими економіками за ціною робочої сили.

“Робоча сила в Росії набагато дорожча, ніж у багатьох країнах Південно-Східної Азії. Тому Росії не світить великих перспектив на азійських ринках. У межах сильно розпіареного повороту на Схід, який так активно позиціонує російська влада. Їм буде дуже складно, і навряд чи в багатьох галузях Росія чогось доб’ється. Найімовірніше, Росія піде шляхом закриття своєї економіки, автономізації її і перетворення на анклав, відокремлений від міжнародних відносин. Тому що на Захід її не пускають, на Сході вона не конкурентна. І у віддаленій перспективі для Росії це викликатиме великі проблеми”, — резюмував Дмитро Єфремов.

Читайте також: Коаліція проти США, підозра одне до одного та власні інтереси: на чому засновані відносини Китаю та Росії, пояснив експерт

Нагадаємо, російський “Газпром” повідомив про добові рекорди з постачання газу до Китаю. Водночас, як повідомляє газета The New York Times, Піднебесна збільшує свій експорт до РФ. І він уже настільки сильний, що цього літа китайські будівельники побудували склади і 20-поверхові офісні вежі на кордоні. Китай заробляє на Росії.

Прямий ефір