Міноборони Росії прозвітувало про знищення 158 безпілотників під час масштабної атаки в ніч проти 1 вересня. Дрони атакували об’єкти у Воронезькій, Бєлгородській, Рязанській, Калузькій, Московській областях та інших регіонах РФ. Хоча у Кремлі традиційно запевнили, що суттєвих збитків атака не завдала, місцеві жителі повідомили у соцмережах про пожежі на нафтопереробному заводі, ДРЕС та інших об’єктах на території країни-агресора, передає FREEДОМ.
Безпілотники атакували 16 регіонів Росії, включаючи Московську область. Це була наймасованіша атака БпЛА по території РФ, пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Серед цілей — Московський нафтопереробний завод, Каширська та Конаківська ДРЕС. У газорозподільній мережі Конаково вздовж магістрального газопроводу “КГМО-Конаково” почалася пожежа, як і на інших стратегічних об’єктах, пише видання “Важные истории”.
“Важные истории” проаналізували карту пожеж NASA. Вночі супутники зафіксували температурні аномалії на території Новолипецького металургійного комбінату (НЛМК), військової частини 106-ї дивізії ВДВ у Тулі, а також трьох цементних заводах у Калузькій та Московській областях”, — повідомляється в Telegram-каналі “Важные истории”.
Як і раніше, горять у Росії і нафтобази, до того ж, горять довго. Так, про ліквідацію відкритої пожежі на нафтобазі в Пролетарську Ростовської області повідомили за понад два тижні після атаки безпілотників. The Insider пише, що під час гасіння об’єкта постраждали 47 людей. Такі пожежі вкрай болісно позначаються на економіці країни-агресора, кажуть експерти. У травні 2024 року Пентагон повідомив, що як мінімум 14% нафтопереробних потужностей у Росії виведено з ладу. Результатом стало зростання цін на внутрішньому ринку та зниження експорту.
“Це 100% роботи з коліс нерентабельною з додатковими витратами військової машини, яка зараз відбирає бензин та дизель у аграріїв, логістів. І це Росія відчує дуже швидко — у подорожчанні продуктів харчування, інфляції через те, що логістичний податок вийшов таким. І найголовніше, ми це побачимо у вигляді того, що замість додаткових вантажів возитимуть каністри та цистерни з паливом на південь Росії та Криму”, — прокоментував заступник директора Асоціації енергетичних та природних ресурсів України Андрій Закревський.
Розраховувати на скорочення атак країна-агресор не може. Київ планує нарощувати виробництво безпілотників. У 2024 році виробництво дронів в Україні може сягнути 2 млн одиниць, повідомили в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості. У цьому секторі задіяно близько 200 українських компаній.
“Якщо ми подивимося на статистику квітня цього року, то кількість атак збільшилася орієнтовно в 3-3,5 раза. А кількість дронів при цьому збільшилася в середньому теж утричі. Якщо ми беремо проміжок з минулим роком, ті удари, які завдавалися, та можливості, то від 7 до 10 разів зросли можливості України з погляду завдання ударів”, — вважає керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Працює Україна і над виробництвом власної далекобійної зброї. Йдеться про українську ракету-дрон “Паляниця”.
Читайте також: С-300, С-400 та “Панцирі” не здатні бачити українські дрони, що атакують НПЗ у РФ, — Криволап