Росія організувала виробництво іранських “Шахедів” у Татарстані: як позбавити РФ можливості зміцнювати свій ВПК (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Росія, ймовірно вперше, вдарила по Україні “Шахедами”, зібраними на території РФ, повідомляє FREEДОМ.

Про це написав експерт Інституту економічних і соціологічних досліджень імені Олександра Поля Павло Верновський. В офіційних джерелах інформацію поки не підтверджують.

“Із високою ймовірністю можна констатувати, що російський завод із виробництва “Шахедів” почав роботу. Звідки такі висновки? Днями наша протиповітряна оборона (ППО) збила дрон із досить нехарактерним серійним номером “Ы002”. Раніше ж серійний номер був М1200, який, найімовірніше, також означав порядковий номер, тобто було випущено не менше ніж 1200 “Шахедів”, — написав він у Facebook.

За даними російських блогерів, виробництво “Шахедів”, які в окупаційній армії називають дронами “Герань”, Росія організовує в Татарстані. У червні супутникові знімки ймовірного місця будівництва заводу публікували міжнародні засоби масової інформації (ЗМІ). Сьогодні на території особливої економічної зони “Алабуга” росіяни ведуть масове складання бойових безпілотників. Комплектуючі використовують іранські. Таку схему можна порівняти з купівлею франшизи, чиє виробництво спрямоване на вбивство українців.

“За задумом з часом кількість імпортованих з Ірану комплектуючих буде поступово знижуватися. Першим зі списку ввезених складових приберуть корпус, оскільки він простий у виробництві. Потім відмовляться від електроніки, тому що GPS-модуль і процесор у “Шахедах” досить примітивні — на рівні технологій 90-х років. Їх купуватимуть на AliExpress. Слідом за електронікою в “Алабузі” планують навчитися робити двигуни”, — розповів співавтор розслідування “Алабуга. Іранські дрони за франшизою” Олександр Савельєв.

Використання Росією іранських безпілотників проти України, можливі поставки країні-агресору балістичних ракет, а також порушення Тегераном ядерної угоди. Усе це призвело до того, що європейці планують продовжити санкції, термін дії яких закінчується в жовтні, повідомляє Reuters.

“Зараз Іран намагається знайти якісь можливості припинення дуже потужного тиску заходу і натомість пропонує припинення ядерної програми, але Іран уже в іншому стані. Він тепер співучасник агресії і щодо України. Тому в пакеті вже стоїть питання щодо санкцій проти Ірану по всіх секторах. Особливо чутливо, як ми говоримо, це нелегальні поставки нафти”, — заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Європа вийде з ядерної угоди з Іраном через постачання безпілотників (БпЛА) Shahed (“Шахед”) до Росії. Восени Європейський Союз (ЄС) мав зняти санкції з Тегерана, але тепер цього не станеться, пише британське видання The Guardian.

Санкційний тиск на Росію також варто посилювати. Адже попри обмеження, вона імпортує необхідні для військово-промислового комплексу (ВПК) товари. Союзникам України слід зробити додаткові кроки, щоб перекрити канали антисанкційного шахрайства. Про це йдеться в новій доповіді групи Єрмака — Макфола.

“Зокрема, ми рекомендуємо запровадити всебічні санкції щодо торговельних категорій, які містять предмети подвійного призначення і критично важливі компоненти, щоб ще більше підірвати військово-промисловий потенціал Росії”, — з доповіді групи Єрмака-Макфола.

Президент України Володимир Зеленський закликав Євросоюз почати роботу над новим пакетом санкцій проти Росії. Він, як і 11-й, має посилити введені обмеження і перешкоджати їхньому обходу.

Читайте також: У Росії планують налагодити виробництво іранських безпілотників “Шахед” (ВІДЕО)

Прямий ефір