Удари дронами по нафтопереробним заводам (НПЗ) Росії призводять до погіршення економічного стану. Особливо у західній частині РФ, адже везти нафтопродукти з Далекого Сходу невигідно. Таким чином дефіцит бензину відчують на собі фермери та військові, які на цю пору року є головними споживачами. Про це сьогодні, 3 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економічний експерт Ілля Несходовський.
“Була прийнята заборона щодо того, щоб не продавати на світових ринках саме нафтопродукти, бо своїх уже не вистачало. Ці удари виявилися досить ефективними. Зменшилася кількість бензину, що виробляється. Зараз починається період посівної, а це означає, що для тракторів, комбайнів необхідний дизель. Також необхідно закривати потреби армії, яка також споживає у великих кількостях бензин”, — зазначив він.
Неправильно оцінювати загальне падіння виробництва бензину по всій Росії, показник якого досяг 7-12%, адже в західній частині РФ цей відсоток збільшується в півтора раза, підкреслив експерт.
“Необхідно оцінювати падіння виробництва бензину в європейській частині Росії. Тому що везти його з Далекого Сходу є економічно невигідним та складним. І тут виникають серйозні проблеми. Якщо ми візьмемо тільки західну частину, то це вже досить суттєві втрати”, — сказав він.
2 квітня безпілотні літальні апарати (БпЛА) вразили нафтопереробний завод у російській Республіці Татарстан. Удар зупинив усю лінію виробництва, зазначив Несходовський.
“Удар по нафтопереробному заводу, який знаходиться в Татарстані, і який був третій за обсягом виробництва, дуже сильний. Удар саме туди, куди треба — по вежі первинного перероблювання нафти. Коли вона зупиняється — повністю зупиняється вся лінія”, — сказав він.
Росія має можливість компенсувати збитки коштом виробничих потужностей у Білорусі, але на це потрібен час, а також великі витрати на логістику.
“Росія має певний запас потужності у Білорусі. Спрямовуючи туди свою нафту, переробляючи її в бензин, а потім бензин привозячи до Росії, через місяць — два це дасть можливість компенсувати ті обсяги, які зараз втрачені внаслідок ударів. Але не повністю, бо ускладнюється логістика”, — резюмував економіст.
Читайте також: Атака БпЛА на Татарстан: удар дронами вразив найбільший НПЗ та підприємство зі збирання “Шахедів” (ВІДЕО)