Росія не зможе впровадити ЗАЕС у свою енергосистему — два чинники назвав експерт з атомної енергетики

Запорізька АЕС. Фото: ukrinform.ua

Існує два чинники, через які Росія, по суті, не змогла повноцінно відібрати українську Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС), тимчасово окуповану російськими військовими, та завдяки яким їй не вдасться впровадити станцію у свою енергосистему. Про це сьогодні, 28 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів професор, експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський.

Так, перший чинник, за його словами, — чинник персоналу.

“Оскільки Росія не має в достатній кількості власного персоналу і тих українців, які погодилися співпрацювати з “Росатомом””, — каже Литвинський.

Другий чинник полягає в тому, що непросто налагодити лінії електропередач, які давали б змогу передавати електроенергію до того самого тимчасово окупованого Криму, як від початку планувала Росія.

“Річ у тім, що ті самі кроки, які робила Росія щодо України, коли руйнувала нашу інфраструктуру, відповідь цілком можлива і з нашого боку. На сьогодні тільки одна лінія вціліла, саме з цієї лінії йде енергозабезпечення ЗАЕС. І не так просто створити інфраструктуру, яка дала б змогу передавати електроенергію до Росії. Зрівняти піки дозволяє вже сама система, в системі в мережі є і регульована потужність, і потужність базова. Атомна енергетика в цьому сенсі тільки базова, але росіяни мають достатньо регульованих потужностей для того, щоб компенсувати такий перепад. Вони, по-перше, не мають мізків, по-друге, не мають достатньої кількості фахівців”, — розповів експерт з атомної енергетики.

Читайте також: Якщо пропаде остання лінія електропередач на ЗАЕС, то до аварії — кілька тижнів, — експерт з атомної енергетики

Нагадаємо, як заявив заступник міністра палива та енергетики України (2003-2006 рр.), головний інженер Чорнобильської АЕС (1986-1987 рр.) Микола Штейнберг, плани російських окупантів щодо ЗАЕС не зрозумілі до кінця. Тривають дискусії про те, щоб відновити роботу блоків станції і почати подачу електроенергії до тимчасово окупованого Криму. Це — нерозважлива ідея, і подібні заяви робляться для того, щоб створити підґрунтя для політичних спекуляцій і шантажу Кремля.

Прямий ефір