Росія не зможе прикрити себе до Уралу, навіть якщо забере всі системи ППО з фронту — думка

Результат атаки дронів на Афіпський НПЗ у Краснодарському краї. Фото: t.me/bazabazon

Країна-агресор, на жаль, випускає досить широку лінійку засобів протиповітряної оборони — зенітних артилерійських, зенітних ракетних комплексів. Це і “Тори”, і “Буки”, і С-300, С-400, С-500. Однак рівень ефективності цих комплексів різний, що показали удари України по об’єктах російської армії в Криму. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“Вони [росіяни] самі визнавали, що С-300/400 неефективні, коли ми били ATACMS, ударними безпілотниками та завдавали ударів і в районі Джанкоя, і по інших авіаційних базах. Вони заводили С-500, але вони теж не справлялися”, — коментує Романенко, нагадуючи, що С-500 — один із найновіших зенітно-ракетних комплексів РФ.

Велика територія Росії теж аж ніяк не сприяє, за словами гостя ефіру, ефективності ППО. РФ просто не має такої кількості комплексів, щоб прикрити хоча б європейську частину.

“Навіть якщо намагатися прикрити об’єкти до Уралу, скажімо, то й тут усього, що є на фронті, явно не вистачає. Вони зосереджуються на якихось об’єктах, які вважаються важливими. Керченський міст, наприклад… Але загалом бути ефективними, ми це бачимо, на дальності 1 000-2 000 км від своїх кордонів їм не вдається”, — констатує засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”.

Гість ефіру робить із цього висновок: Україна має масштабувати можливості щодо завдання ударів, це стосується і безпілотників, і розвитку ракетної програми.

“Є досягнення по “Нептуну” і є досягнення з розробки балістичної ракети. Це ж не просто ракета сама по собі — це відповідний комплекс, який перебуває в роботі. Тут питання у часі та знову ж таки — у коштах, які необхідно вкладати, щоб ефективно просуватися вперед та протидіяти відповідній зброї ворога, зокрема й їхнім наземним засобам протиповітряної оборони”, — наголосив Ігор Романенко.

Він додав, що необхідно також розвивати авіаційну складову, не обмежуючись F-16: Україні потрібні і французькі Mirage, і шведські Gripen, й інші західні літаки.

Читайте також: Українські дрони позбавили Москву впевненості, що вона володіє ексклюзивністю на завдання ударів, — Мусієнко

Раніше повідомлялося, що ударні безпілотники атакували Росію 10 вересня. Вибухи пролунали у семи областях, зокрема у Московській.

Читайте також: “Збивали” злітно-посадковою смугою та підприємством паливно-енергетичного комплексу, — Братчук про наліт дронів на РФ

Прямий ефір