Росія не змогла переобратися до Ради ООН з прав людини. Про це сьогодні, 11 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів правозахисник, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко.
“У Росії були досить великі шанси потрапити до цього органу, скажімо так, не вистачило їм остаточних зусиль з підготовки своїх, скажімо, держав, які підтримують їх, союзників і залежних від них партнерів. Результат, як ми знаємо, 83 держави проголосували за те, щоб Росія увійшла до цієї ради на трирічний термін. Нагадаю, кількість тих, хто голосував, була 193. Необхідний мінімум, який потрібно було подолати — це 97 голосів. Тобто вони не добрали буквально 14 голосів для того, щоб потрапити”, — сказав правозахисник.
РФ змагалася з Албанією і Болгарією, які набрали необхідну кількість голосів.
“Ми бачимо тут використання демократичної процедури недемократичним суб’єктом, яким є Російська Федерація. Власне кажучи, це, напевно, основна проблема Організації Об’єднаних Націй, яка дає змогу в однакових умовах брати участь в таких процесах, як обрання до того ж самого комітету ООН з прав людини, державам, якими є Північна Корея, Іран, та ж сама Російська Федерація, яка стоїть в одному ряду з цими державами. Нагадаю, що вчора точно так само було обрано Кубу, яка теж має досить багато запитань щодо захисту прав людини, але, з усім тим, вона пройшла до списку непостійних членів Ради з прав людини на трирічний термін”, — сказав Павличенко.
На його думку, РФ хоче вдавати, що вона демократична країна й активний член ООН, ніби нічого не сталося.
“Держава, яка є фактично злочинцем, вчиняючи воєнні злочини на рівні держави, не на рівні якихось окремих представників цієї держави, власне, має мати якісь обмеження, зокрема й у питаннях ухвалення рішень, скажімо, в Раді безпеки ООН, коли ці рішення напряму залежать від цієї держави й тут є прямий конфлікт інтересів. Але влаштована організація таким чином, що немає можливості якось вплинути та змінити ось цей поточний стан справ. І тому Росія хотіла демонструвати й продовжує демонструвати, що вона є активним членом Організації Об’єднаних Націй, бере участь у всіх інших процесах. І точно так само, нарівні з усіма, може проходити в інші органи”, — сказав правозахисник.
Він наголосив, що безкарність агресора в усіх її проявах призводить до того, що організація розмиває свої цінності та перестає відповідати тим завданням, які були закладені в основу її існування.
“Як може Росія, скажімо так, впливати на забезпечення миру і безпеки в Україні, будучи агресором, і ухвалюючи або впливаючи на ухвалення рішення про те, що потрібно якісь дії, скажімо так, засуджувати або обмежувати на рівні Організації Об’єднаних Націй!” — заявив Павличенко.
Він також звернув увагу, що саме Росія не дозволяє здійснювати незалежний моніторинг з прав людини жодній міжнародній структурі в місцях несвободи на окупованих територіях України.
“Тобто Росія повністю пішла із зони міжнародного контролю. І ось ця безкарність її сьогодні диктується ще й тим, що вона плює на ось ці, вибачте за такий термін, стандарти, які існують у цивілізованому демократичному світі, намагаючись себе презентувати нарівні з цими державами, які належать до цивілізованої й демократичної спільноти”, — наголосив Павличенко.
Читайте також: “Росію потрібно гнати з усіх значущих органів”: виключення Росії з членів Ради ООН з прав людини прокоментував Тізенгаузен