“Росія не вдарить сильного”: як Польща та Україна посилюють оборону держав

Фото: president.gov.ua

Польща матиме найсильнішу сухопутну армію в Європі, — заявив 24 липня міністр національної оборони Маріуш Блащак. Для цього збільшать оборонний бюджет країни і вже ведуть переговори щодо закупівлі сучасної військової техніки з Німеччиною, США, Південною Кореєю. Крім того, Польща продовжує підтримувати Україну озброєнням, інформує сьогодні, 27 липня, UA.

Блащак також заявив, що посилення розвитку Збройних сил дозволить допомогти Україні протистояти агресору в “екстренному випадку”.

“Росія не вдарить сильного”, армія має бути настільки розвиненою, щоб лише своїм існуванням лякала і зупиняла потенційного агресора. Так міністр Маріуш Блащак пояснив плани поляків на лідерство серед сухопутних військ європейських держав.

“Кремлівські господарі не будуть бити по сильних. Коли бачать слабкість, вони атакують. Як по артилерії, так і по бронетехніці сильнішої країни в Європі, зрештою, не буде. Серед європейських країн НАТО ми матимемо сильні сухопутні війська. Ми розташовані на лінії фронту, ми маємо кордон з Росією і на півночі, і фактично у військовому плані з боку Білорусі”, — заявив Блащак.

Крім того, міністр заявив, що Польща планує придбати у Південної Кореї щонайменше 180 танків та майже пів сотні винищувачів. До Польщі вже прибула перша партія американських танків Abrams. І до кінця 2022 року країна отримає перші американські зенітні установки Patriot, замовлені ще 4 роки тому.

“Польща планує збільшити військові витрати з 2,1% до 3% з 2023 року. Це збільшення має покрити масштабний розвиток польської армії, зокрема подвоєння кількості підрозділів”, — йдеться у повідомленні МЗС Польщі.

Маючи такі амбітні плани, Польща продовжує допомагати Україні зброєю. Так, 25 липня до України вже прибули польські танки РТ-91 — їхню кількість не називають.

Частково у польських Збройних силах цю техніку замінять на закупівлю у Німеччини та Південної Кореї, сказав міністр національної оборони Польщі. Переговори про угоду тривають уже давно.

“Дефіцит понад 200 танків Т-72 і певної кількості танків PT-91 не можна сказати, що він буде повністю заповнений, тому що це танки високої якості”, — сказав Кшиштоф Платек, прессекретар Агентства озброєнь Міноборони Польщі.

Наприкінці січня поточного року, за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Global Firepower Index опублікували рейтинг армій Європи з огляду на близько 50 різних параметрів. Україна посіла у ньому 6-те місце, Польща — 7-ме. Війна змінить цей рейтинг, говорять експерти.

Отримуючи бойовий досвід, використовуючи найрізноманітнішу та найсучаснішу зброю, Збройні сили України незабаром зможуть піднятися на лідируючі позиції. Це може стосуватися й Польщі, яка сконцентрувала свою увагу на посиленні армії.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з міністром оборони Польщі Маріушем Блащаком у Києві висловив упевненість у посиленні оборонної співпраці держав і після закінчення війни.

“Міністерство оборони Польщі підтримує українську армію, міцність Збройних сил України. І це відображення того, що ми разом, разом з вами у цій складній нинішній ситуації, у цій трагедії, яка відбувається в Україні через російську агресію. Впевнений, що вже у мирній Україні відносини між нашими державами лише зміцнюватимуться”, — сказав Зеленський.

Польща підтримує Україну не лише на державному рівні. 24 липня поляки закрили збір коштів на “Байрактар”, зібравши близько 5 млн дол. Збір триває до кінця липня. Зараз надлишок коштів вже перевищує 200 тис. дол. Гроші, що залишилися від купівлі, підуть на потреби Збройних сил України, говорить ініціатор акції, відомий польський журналіст і соціолог Славомір Сераковський.

Нагадаємо, юрист-міжнародник, агент України у Міжнародному суді ООН, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA повідомив, що якщо створять спеціальний трибунал, Путін сяде у в’язницю за злочини агресії

Читайте також:

ЗСУ завдали “філігранних” ударів по Антонівському мосту в Херсоні – ОК “Південь”

“Берці не кидаємо”: російські солдати залишають тіла загиблих на полі бою

 Вони не хочуть робити сюжети про схід України, у них там родичі – журналіст Роман Супер про російських колег

Прямий ефір