Росія не полишає спроб зірвати постачання в Україну військово-технічної допомоги союзників, — Снєгирьов

Снаряди 155-го калібру. Фото: ap.org

Російська Федерація не припиняє спроб зірвати постачання в Україну військово-технічної допомоги з боку союзників, зокрема і снарядів за чеською ініціативою. Адже якщо питання снарядів для України вирішиться вже найближчим часом, то і на фронті ситуація може суттєво змінитися. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

“Російська армія прагне захопити ключові шляхи постачання Збройних сил України (ЗСУ). Водночас, через відсутність потрібної кількості снарядів, Україні доводиться незначною мірою поступатися територіально, щоб зберегти особовий склад, займати вигідніші для оборони позиції і вигравати час в очікуванні постачання західної зброї. І ця ситуація може змінитися вже найближчими тижнями”, — сказав військово-політичний експерт.

За його словами, заява уряду Чехії, які ініціювали передачу для Збройних сил України приблизно 200 тисяч снарядів, свідчить про те, що цю обіцянку буде виконано найближчими днями.

“Ми можемо вже говорити про те, що снаряди 155 міліметрового калібру для потреб Збройних сил України дадуть змогу істотно змінити ситуацію на лінії бойового зіткнення. Вогневе ураження позицій окупантів дозволить утримати ситуацію під контролем. Постачання снарядів за чеською ініціативою очікується вже найближчим часом. Максимум — тиждень, два”, — зазначив гість ефіру.

Він також додав, що сьогодні Україна очікує постачання західного озброєння не тільки за чеською ініціативою.

“Нещодавно Німеччина заявила про передачу як засобів ураження (йдеться про чергові системи залпового вогню), так і артилерійських снарядів і важкої бронетехніки. Аналогічно, про надання Україні пакету військово-технічної допомоги, який має прибути найближчим часом, заявила також Велика Британія”, — уточнив експерт.

За його словами, російська сторона, а саме і російські спецслужби через дипломатичні канали, не полишають спроб блокувати постачання військово-технічної допомоги в Україну.

“За зізнанням самого президента Чехії, та сама чеська ініціатива мала запрацювати ще до кінця травня, але зіткнулася з низкою проблем, а саме протидія з боку Російської Федерації. На ті країни, які були безпосередньо задіяні в моменті передачі снарядів для потреб ЗСУ, вівся тиск з боку РФ. Тому, судячи з усього, постачання снарядів в Україну за чеською ініціативою буде реалізовано до кінця червня”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

https://www.youtube.com/watch?v=B8ivVHF9sSQ&t=1370s

Читайте також: Командування армії РФ докладає всіх зусиль для нарощування інтенсивності та розширення географії бойових дій — карта війни за 17 червня (ВІДЕО)

Прямий ефір