Представники керівництва МЗС Чехії повідомили, що з червня в межах чеської ініціативи Збройні сили України (ЗСУ) отримуватимуть від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру на місяць. Це може суттєво змінити ситуацію на фронті. Тому РФ не припиняє активні дії, щоб ці снаряди не потрапили в Україну. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.
Як зазначив експерт, снаряди — це той важіль, який швидко покращує стан справ з ведення війни, з ураження об’єктів противника. Тому Україні чеська ініціатива щодо закупівлі снарядів дуже актуальна.
“У Чехії зазначають, що вже з червня Збройні сили України (ЗСУ) отримуватимуть від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру на місяць у рамках чеської ініціативи. Йдеться про снаряди великого калібру — 122 мм і 155 мм. Для України це дуже важливий момент, оскільки це може докорінно змінити ситуацію на фронті”, — зазначив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”.
За його словами, Росія зі свого боку не полишає спроб зірвати постачання в Україну цих снарядів.
“Розуміючи, що це може суттєво вплинути на ситуацію на фронті, Росія не полишає спроб зірвати постачання боєприпасів в Україну. Наразі ведеться тиск на країни, які постачають боєприпаси до Чехії. Російська сторона дуже активно використовує свою розвідку для того, щоб виявити, які країни вирішили поставити боєприпаси, а потім використовують тиск на керівництво цих країн, щоб зірвати угоду з постачання снарядів. Крім того, є інформація про те, що РФ намагається перекупити ці боєприпаси”, — розповів Романенко.
Експерт зазначив, що з боку України теж ведеться активна робота для того, щоби переконати партнерів постачати боєприпаси. І ця робота досить успішна на сьогодні. Також ведеться роз’яснювальна робота для того, щоб отримати дозвіл бити далекобійною західною зброєю по території РФ.
“Усе це дійсно впливає на ситуацію на фронті. Крім того, це також впливає на безпеку мирного населення України. Зараз з’явилася інформація від Головного управління розвідки України про те, що росіяни почали евакуювати своїх військових із Бєлгородської області, звідки велися постійні обстріли Харківської області та Харкова. І я думаю, що це якраз і пов’язано з розширенням можливостей українських військових — по перше, Україна почала долати снарядний голод, який спостерігався ще на початку весни, а по друге, Україна отримує від країн НАТО дозвіл використовувати західне озброєння для нанесення ударів по військових об’єктах на території РФ. Усе це в комплексі змушує російських військових залишати свої “насиджені” місця, бо є великий ризик, що Україна атакує їхні місця дислокації. Я думаю, що з часом ситуація для російської сторони буде тільки погіршуватися”, — резюмував Ігор Романенко.