Росія не може поповнювати Чорноморський флот — деталі

Кораблі Чорноморського флоту РФ. Фото: defence-ua.com

Від початку повномасштабного вторгнення Чорноморський флот РФ було витіснено з північної та північно-західної частини Чорного моря. Цього року його вдалося прибрати з південно-західної частини Чорного моря, крім того, російські кораблі невпевнено почуваються і в центральній частині моря, а також у Криму. Водночас Росія не може поповнювати втрати Чорноморського флоту. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

“Тобто ми бачимо фактично відрізання ракетоносіїв від логістичного забезпечення, тобто від Севастополя, де знаходиться основна військово-морська база Чорноморського флоту так званої Російської Федерації. Тобто в наявності негативна тенденція для російського флоту в Чорному морі, а фактично в Азовському, тому що це Азово-Чорноморський басейн, у принципі, закритий”, — сказав він.

Плетенчук зауважив, що поки що про перемоги говорити зарано.

“Кількість кораблів зменшилася, росіяни не можуть поповнювати флот оперативно, бо закритий Босфор згідно з конвенцією Монтре у зв’язку з бойовими діями в Чорному морі. Зараз ці цифри вже можна порівняти із загальною кількістю Чорноморського флоту. Тобто, якщо буквально трохи більше ніж пів року тому я озвучував цифру разом із морською охороною близько 80 одиниць, з яких трохи більше ніж 30 — це бойове ядро. Зараз можемо констатувати, що 15 із них уже знищено, 12 серйозно пошкоджено”, — повідомив речник Військово-морських сил України.

Читайте також: Втеча російського флоту в Новоросійськ збільшує підлітний час “Калібрів” — коментар

Нагадаємо, капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко заявив, що нова тактика комбінованого використання дронів і крилатих ракет дає змогу Україні тримати під контролем акваторію Чорного моря.

Прямий ефір