Інтенсивність ударів Збройних сил України по території РФ збільшилася. Особливо ефективно вдається вражати нафтопереробні підприємства (НПЗ), тому що їх практично неможливо захистити від ударів. І Сили оборони України ефективно використовують цей фактор. Про це сьогодні, 5 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів авіаційний експерт Богдан Долінце.
Він зазначив, що кількість та інтенсивність ударів по об’єктах на території Російської Федерації за останні місяці збільшилася.
“За підрахунками російських аналітиків, у червні-липні кількість ударів по об’єктах на території РФ становила трохи більш як 400. У серпні, за їхньою ж статистикою, йшлося вже про майже 800. У вересні вони нарахували 850 ударів. Тож кількість зросла в рази. Крім того, є тенденція до збільшення кількості запущених безпілотників, а це суттєво збільшує навантаження на цілі”, — розповів Долінце.
Він зазначив, що НПЗ мають низку досить складних і дуже займистих систем, для яких немає потреби завдавати серйозного удару — навіть найменше ушкодження або іскра можуть призвести до дуже серйозних наслідків із подальшим займанням або детонації тих чи інших установок із перероблення палива. Тому захистити такі об’єкти досить складно.
“Навіть побудувавши фізичну систему захисту, умовно кажучи, якісь там мангали на ємкості заводу, однаково вони не захистять від того, що навіть невеличкий уламок не потрапить у цю ємкість і не призведе до займання палива. Тому захисні системи нічим не допоможуть”, — сказав експерт.
Крім того, подібні установки зазвичай працюють на досить високих температурах.
“Це означає: не можна закопати або закрити їх якимись захисними щитами, бо інакше вони будуть плавитися або самостійно детонувати. Технологічні ємкості мають бути на відкритому повітрі”, — додав гість ефіру.
Він також зазначив, що не підходять для захисту НПЗ і так звані пасивні системи захисту. Насамперед ідеться про компоненти виявлення безпілотників та їхнє придушення засобами РЕБ.
“Потрібно розуміти, що хаотичне використання системи РЕБ без супроводу і нагляду військовими призведе до фактично “дикого заходу” в цих системах. Тому що системи РЕБ будуть втручатися в інші системи зв’язку, можуть заважати або вторгатися в роботу систем цивільної авіації. Також вони можуть створювати небезпечні умови для цивільної техніки, яка використовує ті самі системи GPS або свої якісь передавальні пристрої — рації тощо. Таким чином, фактично відрізати від населення всі служби, які знаходяться біля цього підприємства або навіть у цілому місті, від можливості комунікації. Тому таке хаотичне, непродумане використання і купівля систем без якогось централізованого, продуманого плану, вона призведе фактично до “дикого заходу”. А ніякої ефективності з погляду захисту від безпілотника вона не принесе”, — резюмував Богдан Долінце.
Читайте також: РФ рекордно підвищує витрати на війну проти України: новий федеральний бюджет обговорили експерти та глядачі FREEДOM