“Росія не має ні наукового, ні фінансового потенціалу самостійно виробляти складні життєво важливі препарати”, — Косяченко

Ілюстративне фото: pixabay.com

Росія може відшкодовувати лише найпростіші препарати, але замінити інноваційні не може. Технології виробництва складних медикаментів Росії недоступні. Також на розробку нового препарату необхідні тривалі дослідження, які потребують великих фінансових вкладень, яких також Росія не має через війну проти України. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор фармацевтичних наук, професор Костянтин Косяченко.

“За минулий рік у РФ зареєстровано 550 препаратів, і 70% із них — препарати російського виробництва. Але це найпростіші препарати, які може виробляти будь-хто. Якщо говоримо про життєво важливі, то немає в Росії можливості зробити заміну. На розробку нового препарату потрібні роки та мільярди євро. Росія не має ні наукового, ні фінансового потенціалу. Все йде на війну”, — пояснив він.

Складні інноваційні препарати виробляються лише за кордоном. Через санкції таких медикаментів на ринку дедалі менше, підкреслив експерт.

“Із загальної маси препаратів, які у Росії виробляються, 70% не вироблено від субстанцій до кінцевої лікарської форми. 25% — це закордонні ліки. Є на ринку французькі, німецькі, американські препарати. У ці 25% таки входять життєво необхідні росіянам препарати, які складні, інноваційні. І це технології, які Росії недоступні. Якщо йде якийсь виробник, він із собою забирає технології, які копіювати досить складно”, — розповів він.

Читайте також: Близько 400 медпрепаратів стали дефіцитними у РФ — хто залишився без ліків (ВІДЕО)

Прямий ефір