Росія не готова до тривалої війни на виснаження, — Подоляк

Михайло Подоляк. Скріншот: uatv.ua

Російська Федерація не готова до тривалої війни на виснаження і вже давно намагається отримати оперативну паузу на лінії фронту, нав’язуючи ідею переговорного процесу. Про це сьогодні, 17 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. 

“Росія не готова до затяжної війни, у неї є ресурс на виснаження, але не потрібно перебільшувати обсяг військового виробництва, можливості фінансові, і той обсяг співробітництва, яке є з Північною Кореєю та Іраном. Не потрібно самих себе заганяти в легендарний “глухий кут” і розповідати, що в Росії дуже багато ресурсів”, — сказав він. 

Радник глави ОПУ наголосив, що наразі Росія перебуває в стані “істерії”, прагнучи отримати оперативну паузу на фронті, щоб роздобути необхідні ресурси.

“Оперативною паузою вони називають переговорний процес. Ми з вами розуміємо, що це лише спроба на певний час суттєво знизити інтенсивність війни. Тому, важливо розуміти, що Росія не готова до війни на виснаження. Росія готова до затяжного конфлікту, який буде виглядати, так само як виглядав, починаючи з 2014 року і до повномасштабного вторгнення”, — пояснив він. 

Подоляк зазначив, що Україна веде оборонну війну і успішний характер військових операцій залежить від обсягу військової техніки, а також можливості “технологічного прориву”.

“Це означає — різко наростити виробництво дронів, різко наростити або отримати обсяг далекобійних ракет, щоб істотно впливати на тилове забезпечення Росії. І, чи зможемо ми побудувати свій авіаційний “кулак”, який зможе відігнати російську авіацію від лінії фронту, щоб полегшити можливість для сухопутної частини наступальних операцій”, — каже радник. 

За його словами, на лінії фронту відбуваються зустрічні наступальні операції в різних напрямках, і ступінь їхньої активності значною мірою залежить від технологічних ресурсів, якими володіють сторони.

“Росія може мати, наприклад, деяку перевагу в снаряді важкого калібру, але така перевага може бути компенсована кількістю дронів по лінії фронту. Математика нікуди не поділася, необхідно правильно рахувати ресурси, і психологія теж нікуди не поділася. Я розумію, в якому психоемоційному стані перебуває суспільство і партнери. Але ми повинні розуміти, що в цьому і полягає завдання Росії — довести, що в довгостроковій перспективі вона забезпечена ресурсами, а Україна разом із партнерами — ні. І це має змусити нас або змусити партнерів прийняти ті формули, які пропонує РФ”, — підсумував Михайло Подоляк.

Читайте також: РФ знову заявила про готовність до переговорів з Україною: які мотиви (ВІДЕО)

На думку міністра закордонних справ Литви Ґабріелюса Ландсберґіса, у ситуації, що склалася, будь-які переговори з Росією будуть на руку тільки їй. Припинення вогню під приводом того, що вдалося захистити якусь частину території України, стане перемогою Путіна.

Прямий ефір